Zábava

Muž sa nepriznal k obvineniam z podvodu s pôžičkami z nákazy

ST LOUIS – 40-ročný Slovák s domácou adresou v St. Louis sa na federálnom súde priznal, že je nevinný z podvodného získania 730 500 dolárov v rámci pandemických pôžičiek.

Mark Ethan Germain sa podľa tlačovej správy priznal, že je nevinný v troch bodoch podvodu s drôtom.

Germain, alias Arsene Millogo, bol obvinený 20. augusta za to, že od 26. apríla 2020 do 16. júla 2021 podal podvodné žiadosti o pôžičku Paycheck Project Program (PPP).

„Jermaine predložil jednu podvodnú žiadosť o pôžičku pre Crazyeats LLC a dve žiadosti pre Unimentors LLC, falošne zvýšil mesačné mzdy pre obe spoločnosti a predložil falošné dokumenty vrátane výpisu z kreditnej karty na podporu pôžičky,“ uvádza sa v obžalobe.

Po prijatí troch pôžičiek v celkovej výške 730 550 dolárov previedol peniaze na slovenský bankový účet a minul ich na osobné výdavky a iné neoprávnené nákupy, uvádza tlačová správa.

„V návrhu sa uvádza, že Jermaine bude držaný vo väzení až do súdneho procesu ako rezidenta cudzej krajiny od roku 2019. Jermaine sa vrátil do Spojených štátov 17. augusta 2023 a mal odletieť do Poľska 21. septembra, ale jeho let meškal 7. septembra, v deň, keď bol zatknutý v New Yorku. Podvod Jermaine bol v čase údajného incidentu v Slovenskej republike,“ uvádza sa v tlačovej správe.

FBI prípad vyšetrovala a zástupkyňa amerického prokurátora Gwen Carrollová prípad stíha.

Úrad amerického prokurátora v St. Louis podľa tlačovej správy obvinil alebo vyšetruje najmenej 60 jednotlivcov, ktorí využili programy z obdobia pandémie.

READ  Veľvyslanci Nového Nepálu, Sudánu a Slovenska odovzdali prezidentovi certifikáty

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close