Veda

Muž začal robiť 150 burpees každý deň po tom, čo sa jeho zdravotný stav zhoršil

Ryan Peck začal robiť burpees každý deň po tom, čo sa jeho zdravotný stav začal zhoršovať.
S láskavým dovolením Ryan Peck

  • Ryan Peck (38) mal v pľúcach viaceré krvné zrazeniny, ktoré mohli byť smrteľné.
  • Po dlhom zotavovaní chcel získať späť svoju kondíciu, a tak začal robiť 150 burpees denne.
  • Teraz robí burpees asi za osem minút ako prvé ráno.

Povedal, že táto esej je založená na rozhovore Ryan Peck, Pre dĺžku a prehľadnosť bola upravená.

Asi pred ôsmimi rokmi som sa raz v noci zobudil a nemohol som dýchať. Bol som zdatný, zdravý 30-ročný muž, takže to bolo nečakané. Na pohotovosti mi lekári povedali, že mám v pľúcach viaceré krvné zrazeniny. O tom Tretina Ľudia s týmto typom pľúcnej embólie zomierajú do mesiaca a ja som ich mal niekoľko.

Asi tri mesiace som ležal na lôžku. Nemohla som zdvihnúť ani svojho polročného syna. Bolo to ťažké, ale ťažšia časť bola emocionálna trauma. Bol som samozvaný zdravotný fanatik. Čeliť oslabujúcej zdravotnej kríze obrátil môj svet hore nohami.

Postupne som začal naberať kondíciu. Namiesto do posilňovne alebo futbalu som sa prechádzal, ale bolo to lepšie, ako keď som odpočíval v posteli. Potom, takmer presne rok po tom, čo som bol prvýkrát hospitalizovaný, som mal opäť krvnú zrazeninu. Lekári stále nevedia, prečo je to tak. Musel som začať s rehabilitačným procesom odznova.

Zotavil som sa, ale nikdy som sa nevrátil na rovnakú úroveň kondície

Našťastie som sa prebral z pľúcnej embólie. A napriek tomu som sa nikdy úplne nezotavil na úroveň kondície, ktorú som mal pred zážitkom blízko smrti. Kým som ležal na lôžku, trochu som pribral a vzdal som sa intenzívneho tréningu, ktorý mi v mladosti dodával energiu.

READ  Mars vyzerá ako lahodný dezert na úžasnom obrázku kozmickej lode

Môj lekár mi povolil cvičiť asi šesť mesiacov po mojej krvnej zrazenine. Ale aj po tomto povolení som stále cítil bolesť a únavu. Nemohol som robiť typy cvičení, ktoré som robil, čo zahŕňali CrossFit, beh a futbalové ligy. Keď sa obzriem späť, myslím, že som sa potreboval fyzicky a emocionálne uzdraviť.

Asi pred tromi rokmi som sa v telocvični rozprával s niekým, kto ma poznal ešte predtým, ako som ochorela. Povedal, že som prirodzený športovec. Povedal mi, či by som sa mohol vrátiť k svojej starej rutine. Vedel som, že má pravdu. Rozhodol som sa dať si 90 dní na to, aby som dal svoje fyzické a duševné zdravie do poriadku.

Ryan Peck bol odhodlaný po uzdravení získať späť svoje fyzické a duševné zdravie.
S láskavým dovolením Ryan Peck

Zameral som sa na burpees, pretože sú veľmi tvrdé.

Neznášam burpees (nie každý?), ale sú skvelými ukazovateľmi kondície. Dokonca aj môj priateľ, ktorý dokáže zabehnúť šesťminútovú míľu, má problém urobiť 25 burpees za sebou. Sú to najlepšie testy kondície. Je tu fit, potom je tu burpee-fit.

Chcel som sa dostať na hranicu a potom ešte ďalej, tak som sa rozhodol, že skúsim urobiť 100 burpees denne. Toto pre mňa veľa znamenalo. Na začiatku budem robiť 10 vecí naraz, potom si oddýchnem. Dokončenie 100 burpees mi trvalo asi 35 minút.

Robiť burpees nebola zábava – pravdupovediac, stále to nie je zábava. Ale keď som ich dokončil, cítil som sa neuveriteľne. Teraz mi dovoľte povedať, že burpees sú lepšie ako šálka kávy. Na konci 90 dní sa moje telo a myseľ zmenili. Nechcel som zastaviť niečo, čo tak dobre fungovalo.

READ  Vo verši Spider-Verse: Webbov teleskop agentúry NASA zachytil obrovskú vesmírnu tarantulu

Urobil som viac ako 200 000 burpees

Dnes robím 150 burpees denne. Trvá mi to asi osem a pol minúty a zvládnem ich všetky za sebou bez prestávky. Vstanem, pustím si podcasty a vymažem ich. Niekedy ich robím v kúpeľni, niekedy na palube; Niekedy s mojimi deťmi skákajúcimi podo mnou a niekedy sám.

Niečo také jednoduché mi zmenilo život. Naučil som sa, že viem byť vytrvalý. Nevyvíjam na seba nátlak, aby som dosiahol čo najrýchlejší čas, len to chcem dosiahnuť. Táto húževnatosť sa preniesla aj do iných oblastí môjho života.

Navyše som sa naučil, že sa dokážem presadiť. Spočiatku to vyzeralo, že spájate stále dlhšie série. Keď som začínal, bolo naozaj náročné urobiť 10 burpees za sebou. Nedávno som urobil 225 neprerušených. Naučil som sa neobmedzovať to, čo som schopný urobiť, tým, že si poviem, že je to nemožné.

Cez 200 000 burpees neskôr ma táto činnosť stále nebaví. Ale milujem fyzickú silu a duševnú odolnosť, ktorú mi to dalo. Moja anamnéza ma naučila, že máme len jeden život a jedno telo. Moja oddanosť burpees mi pomohla vyťažiť z oboch maximum.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close