Zábava

Muži vyrezávajú svoj pomník podľa vlastných slov

Aj keď som o Johnovi Burmanovi veľa nevedel, považoval som ho za veľmi zaujímavého. Prvýkrát som ho videl v televízii v talkshow o niečom, neviem o koho ide, nejaký anglický filmár. Napriek tomu hovoril dobre o mnohých veciach vo filmovom priemysle a mohol som ho počuť celú noc.

e bol zjavne vážny muž, ale vyzeralo to, že sa nudí. Mohol sa tak podeliť o svoje vedomosti a nadšenie, čo vo vás vyvolalo dojem, že nakrútiť film je to najrozumnejšie, čo môže človek urobiť – a pochopiť, čo mal na mysli básnik Tom Paul, keď hovoril o „čistom“. Dobré pre človeka “.

Čoskoro som sa o ňom dozvedel viac – režíroval Deliverance, jeden z najväčších filmov, aké kedy produkoval; O jeho hlbokom zapojení do artušovskej mytológie ako zdroja zmyslu a predstavivosti; Je tiež pravda, že býval v niečom veľkom starom dome v Annamu, Co. Wiglow.

V 87 rokoch som netušil, že dokáže vytvoriť krajšie veci – ale skutočne to urobil, minulú nedeľu v jeho Prírodnom denníku RTE Drama on One. Opísal svoje čítanie svojej novej knihy One I, One Finger (Produkovaný Kevinom Reynoldsom), ktorú v rádiu skrátil Ian Mathews a hudbu Oofa Nicka Gormaica.

To je to, čo Burman robil počas epidémií. Zatiaľ čo sa veľa ľudí pozeralo na staré obrázky, vrátane niektorých obrázkov Johna Burmana, samotný človek komunikoval s prírodou alebo s ňou spolupracoval. Robil „prechádzky svetom tichého pádu“, premýšľal a písal.

Začal: „Jedno oko, jeden prst … Prvý apríl … Keď odchádzam z konzervatória smerom na sever, podporený mojím impulzom, prvá vec, ktorá ma upúta, je gaštan, ktorý je prvým listom a prvým pádom … už Ukazuje listy, čoskoro sa na tom vianočnom stromčeku bude hrať s vysokými kvetmi ako sviečky … Potom môj priateľ, brat Anthony, benediktínsky mních, vyrezal skalu s keltskými zvitkami – ktoré vyrezával niekoľko týždňov – a renesanční umelci hovoria: „spôsobil, že ju vytvoril pápež Pius Watsit“ „„ John Burman to urobil “vyrezané do žuly bratom Anthonym … Jediným mojím príspevkom bolo nakŕmiť ho, keď vyrezával …“

Aha, to je život, myslíte si, a je nám ľúto, že benediktínski mnísi z akýchkoľvek dôvodov vyrezali naše mená do wiglo žuly.

Asi o 28 minút neskôr, po vyrezaní vlastného pamätníka na bezdrôtovej sieti, ho Boormanov syn Lee vezme na „invalidnom vozíku“ k najväčšiemu dubu, aký som kedy 50 rokov obdivoval … Dokázal som sa oprieť a poďakovať ிருந்தது Musel som si utrieť slzu z oka, aby som ju videl správne … Bol som ohromený … Vrátili sme sa domov a posadili sme sa, aby sme to napísali, jedným okom a jedným prstom … “

Každú noc by to stálo osamotene podľa názoru a popravy, ale minulú nedeľu večer sa to nenarodilo v Írsku v osemdesiatych rokoch, ale je to jeden z dvoch hlavných príspevkov mužov, ktorí tu prežili celý život.

Tommy Richentel, ktorý má iba 85 rokov, hovoril rovnako krásne ako Burman v relácii The History Show, ale zlepšil sa aj v niečom tak hrôzostrašnom ako Burman. Tommy, ktorý ušiel z masakru, opísal scénu v koncentračnom tábore Bergen-Belson, v ktorej sa spolu s ostatnými malými chlapcami hrajú na schovávačku, niekedy sa skrývajú za hromadou mŕtvol – pravda, akoby mladá myseľ jednoducho nemohla mať zlú náladu, a nejako našla spôsob, ako postupovať.

Tommy, pôvodom zo Slovenska, dnes hovorí o tom, čo sa stalo s ním a jeho rodinou, z ktorých 35 bolo nacistami zavraždených, ako pripomienku, že také veci nie sú z dávnych čias, ale od vás, od ľudí, ktorí môžu skutočne žiť na cestách. Dnes.

Chcel som sa ho spýtať na dejepis o pohyboch krajnej pravice pochodujúcich späť, ale Tommy je úžasný. Je noc v rádiu.

Sunday Indo Living

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close