Veda

„Mystery Hut“ videný čínskym mesačným roverom Yutu-2 dostáva vysvetlenie

Obrázok, ktorý upútal pozornosť ľudí minulý mesiac.

CNSA/CLEP/Red Circle od Amandy Cooser/CNET

Skala „Mystery Hut“ na Mesiaci má teraz vhodnejší názov: „Jade Rabbit“.

CNSA/CLEP/Red Circle od Amandy Cooser/CNET

„Tajomná chata“ alebo „Dom“, ktorý videl čínsky rover Yutu-2 Na odvrátenej strane mesiaca – drumroll, prosím – sa objavil kameň. To nie je vôbec prekvapujúce, ale je to zábavný záver lunárnej hádanky, ktorá v decembri uchvátila toľko ľudí.

ešte raz, Andrew Jones, novinárka zaoberajúca sa čínskym vesmírnym programom vesmírne novinky A Space.com, upozornil ma Najnovšie aktualizácie tímu Rover Piatkovým tweetom porozprávať záver ságy Ako v „tak ohromné, že je to fantastické.“

Ukazuje sa, že „chata“ v tvare kocky je malá hrudkovitá skala sediaca na okraji krátera. Náhodou sa na prvom obrázku roveru zdalo oveľa väčšie a tajomnejšie. Po priblížení a získaní určitej perspektívy bol rover schopný odhaliť skutočnú povahu objektu.

„Jade Rabbit“ vyzerá ako zajačik, naklonený doprava s mrkvou a doľava s granulami.

CNSA/CLEP

ale to nie je všetko. Stáva sa to roztomilejšie. Trsovitý tvar skaly si teraz vyslúžil prezývku „Jade Rabbit“, pretože vyzerá ako králik, ktorý sa krčí a má pred sebou mrkvu. Za „zadkom“ skaly je niekoľko pekných okrúhlych kúskov, ktoré vyzerajú ako zajačiky, čo len pridáva na zábave.

Meno roveru Yutu-2 sa mení na Jade Rabbit, takže rover akoby našiel svojho maskota na Mesiaci.

Yutu-2 je súčasťou Misia Chang’e-4 čínskeho Národného vesmírneho úradu Ktorý pristál v roku 2019, aby uskutočnil ambiciózny prieskum odvrátenej strany Mesiaca (ktorá nie je vždy tmavá). Yutu-2 funguje na solárnu energiu, takže z času na čas hibernuje, kým sa Slnko nevráti. Chvíľu teda trvalo, kým som sa dostal bližšie k „tajomnej chatrči“ kvôli lepšiemu pohľadu.

Je to sotva prvýkrát, čo boli vo vesmíre objavené nezvyčajne vyzerajúce objekty. ,lyžička„A“tváreZvedavosť vzbudila aj na Marse.

Konečný výsledok tohto dobrodružstva sa môže zdať sklamaním, najmä ak by ste čakali niečo naozaj divoké, ako mimozemskú základňu alebo staroveký monolit, ale ja som naozaj šťastný. Som veľmi spokojný so špekuláciami o pôvodnom obrázku. Bol som si na 99,9% istý, že je to balvan a jedinou skutočnou záhadou bola jeho veľkosť a tvar. Môže to byť sladké, pripomínajúce zajačika.

Aby ste sa v tom všetkom nestratili, rover robí veľa misií. Ako prvá skúma odvrátenú stranu Mesiaca a tri roky po pristátí sa stále valí. Ďalej bude skúmať oblasť okolo Jade Rabbit Rock a mala by byť schopná získať ešte lepšie snímky. Uvidíme, či to pri bližšom skúmaní bude stále vyzerať ako zajačik.

READ  Vedci tvrdia, že nová atmosféra môže vytvoriť život na Venuši

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close