Hlavné správy

Na Slovensko vedie trasa Catherine O’Brien

Objavili sa nové stopy pri pátraní po žene Budhewand, ktorú hľadá garda pre obvinenia z podvodu vo východnej Európe.

Kôň spojený s Catherine O’Brien skončil posledný na dostihoch v Bratislave 22. apríla, zatiaľ čo ďalšie tri kone s ňou spojené sú momentálne na slovenskom cvičisku.

Je známe, že pri komunikácii s trénermi na Slovensku používa alias Katie O’Brien.

Vypočujte si 1. epizódu Spotify Alebo Apple podcasty.

O’Brien, ktorý bol odsúdený za porušovanie dobrých životných podmienok zvierat a je v súvislosti s týmto odsúdením obvinený, je tiež hľadaný v súvislosti s podvodmi v hodnote niekoľkých miliónov eur.

Odkazy na Slovensko

Hoci ona sama nie je považovaná za rezidenta na Slovensku, predmetné kone sú tam od roku 2021 premiestnené. Jeden z koní, Shakespeare, skončil na dostihoch v Bratislave 22. apríla posledný.

V rovnakom čase Írsky selektor Nemôžu preukázať vlastníctvo koní, vyšetrovanie vykonané týmto denníkom potvrdilo jej spojenie so zvieratami.

Predpokladá sa, že rodák z Buttevantu, ktorý má adresu v Dungarvane, Co Waterford, odcestoval do zahraničia po niekoľkých mesiacoch strávených v Severnom Írsku. Zdroje z východnej Európy však neveria, že je na Slovensku.

Dom vo vlastníctve Catherine O’Brien na adrese 28 An Grianan, Ballinroad, Dungarvan. Obrázok: Eddie O’Hare

Žena, ktorá si hovorila Katie O’Brien, telefonicky uviedla zoznam služieb trénerov a agentov vrátane telefónneho čísla, o ktorom je známe, že ho používala Catherine O’Brien v Írsku.

Prvé kone dorazili na Slovensko koncom roka 2021, potom sa skontaktoval s trénerom Jozefom Soderom, ktorého si najal. Shakespeare prišiel pred rokom a prvýkrát pretekal vlani v októbri, skončil tretí v poli deviatich a vyhral 250 eur. V pretekoch 22. apríla skončil štvorročný posledný v poli deviatich.

READ  Americké úrady podnikli právne kroky proti Facebooku

V posledných mesiacoch angažoval nového trénera Jaroslava Breku.

Meno chovateľa na karte pretekov z 22. apríla bol názov operácie zriadenej v Írsku, o ktorej bolo známe, že sa do nej zapojil aj O’Brien.

Na Slovensku sa ročne koná približne 20 dostihových stretnutí a peňažné odmeny sú zvyčajne malé, hoci celovečerné dostihy v Bratislave budúcu nedeľu ponúka cenu 19 000 eur pre víťaza.

Náklady, ako napríklad poplatky za autokar, môžu byť približne 400 EUR mesačne.

O’Brien viedol súdne preskúmavacie konanie proti riaditeľovi prokuratúry v dôsledku toho, že sa nezúčastnil viac ako 30 porušení dobrých životných podmienok zvierat.

Okresný súd v Gorey vydal zatykač na jej zatknutie v júni 2021 po tom, čo bola obvinená z 34 krutosti zvierat podľa zákona o zdraví a dobrých životných podmienkach zvierat z roku 2013. 2019.

Sudca sa rozhodol, že ho neodsúdi v neprítomnosti, keď bol prípad na súde v júni 2021 a súdny príkaz zostáva aktívny.

Bol odsúdený podľa § 12 ods. 1 zákona o zdraví a dobrých životných podmienkach zvierat z roku 2013. Podľa zákona sa trestá pokutou do 250 000 eur a/alebo odňatím slobody do piatich rokov.

Na odsúdeného môže byť vydaný aj príkaz, ktorý ho zbavuje „vlastnenia zvieraťa, záujmu oň, držby zvieraťa, manipulácie s ním alebo priamej či nepriamej zodpovednosti alebo kontroly nad zvieraťom“.

Pani O’Brien začala súdne konanie v júli 2021 a súdny proces je teraz naplánovaný na júl.

Približne 25 koní je v starostlivosti Irish Horse Welfare Trust.

Vo februári 2022 Najvyšší súd rozhodol, že 151-registrovaný Land Rover Discovery môže zabaviť Criminal Assets Bureau, ktorý predstavitelia úradu údajne získali Catherine O’Brien prostredníctvom trestného podvodu.

Proti rozhodnutiu pána sudcu Alexandra Owensa sa odvolal a 24. júna bolo uvedené na príkaz na odvolacom súde v Dubline. Hovorkyňa súdnej služby však uviedla, že odvolanie nebolo vypočuté. Namiesto toho bola 15. júla pozastavená „pri absencii príkazov“.

READ  Na Slovensku protestujú tisícky ľudí, ktorí tvrdia, že vláda je laxná ku korupcii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close