Hlavné správy

Na Slovensko vedie trasa Catherine O’Brien

Objavili sa nové stopy pri pátraní po žene Budhewand, ktorú hľadá garda pre obvinenia z podvodu vo východnej Európe.

Kôň spojený s Catherine O’Brien skončil posledný na dostihoch v Bratislave 22. apríla, zatiaľ čo ďalšie tri kone s ňou spojené sú momentálne na slovenskom cvičisku.

Je známe, že pri komunikácii s trénermi na Slovensku používa alias Katie O’Brien.

Vypočujte si 1. epizódu Spotify Alebo Apple podcasty.

O’Brien, ktorý bol odsúdený za porušovanie dobrých životných podmienok zvierat a je v súvislosti s týmto odsúdením obvinený, je tiež hľadaný v súvislosti s podvodmi v hodnote niekoľkých miliónov eur.

Odkazy na Slovensko

Hoci ona sama nie je považovaná za rezidenta na Slovensku, predmetné kone sú tam od roku 2021 premiestnené. Jeden z koní, Shakespeare, skončil na dostihoch v Bratislave 22. apríla posledný.

V rovnakom čase Írsky selektor Nemôžu preukázať vlastníctvo koní, vyšetrovanie vykonané týmto denníkom potvrdilo jej spojenie so zvieratami.

Predpokladá sa, že rodák z Buttevantu, ktorý má adresu v Dungarvane, Co Waterford, odcestoval do zahraničia po niekoľkých mesiacoch strávených v Severnom Írsku. Zdroje z východnej Európy však neveria, že je na Slovensku.

Dom vo vlastníctve Catherine O’Brien na adrese 28 An Grianan, Ballinroad, Dungarvan. Obrázok: Eddie O’Hare

Žena, ktorá si hovorila Katie O’Brien, telefonicky uviedla zoznam služieb trénerov a agentov vrátane telefónneho čísla, o ktorom je známe, že ho používala Catherine O’Brien v Írsku.

Prvé kone dorazili na Slovensko koncom roka 2021, potom sa skontaktoval s trénerom Jozefom Soderom, ktorého si najal. Shakespeare prišiel pred rokom a prvýkrát pretekal vlani v októbri, skončil tretí v poli deviatich a vyhral 250 eur. V pretekoch 22. apríla skončil štvorročný posledný v poli deviatich.

V posledných mesiacoch angažoval nového trénera Jaroslava Breku.

Meno chovateľa na karte pretekov z 22. apríla bol názov operácie zriadenej v Írsku, o ktorej bolo známe, že sa do nej zapojil aj O’Brien.

Na Slovensku sa ročne koná približne 20 dostihových stretnutí a peňažné odmeny sú zvyčajne malé, hoci celovečerné dostihy v Bratislave budúcu nedeľu ponúka cenu 19 000 eur pre víťaza.

Náklady, ako napríklad poplatky za autokar, môžu byť približne 400 EUR mesačne.

O’Brien viedol súdne preskúmavacie konanie proti riaditeľovi prokuratúry v dôsledku toho, že sa nezúčastnil viac ako 30 porušení dobrých životných podmienok zvierat.

Okresný súd v Gorey vydal zatykač na jej zatknutie v júni 2021 po tom, čo bola obvinená z 34 krutosti zvierat podľa zákona o zdraví a dobrých životných podmienkach zvierat z roku 2013. 2019.

Sudca sa rozhodol, že ho neodsúdi v neprítomnosti, keď bol prípad na súde v júni 2021 a súdny príkaz zostáva aktívny.

Bol odsúdený podľa § 12 ods. 1 zákona o zdraví a dobrých životných podmienkach zvierat z roku 2013. Podľa zákona sa trestá pokutou do 250 000 eur a/alebo odňatím slobody do piatich rokov.

Na odsúdeného môže byť vydaný aj príkaz, ktorý ho zbavuje „vlastnenia zvieraťa, záujmu oň, držby zvieraťa, manipulácie s ním alebo priamej či nepriamej zodpovednosti alebo kontroly nad zvieraťom“.

Pani O’Brien začala súdne konanie v júli 2021 a súdny proces je teraz naplánovaný na júl.

Približne 25 koní je v starostlivosti Irish Horse Welfare Trust.

Vo februári 2022 Najvyšší súd rozhodol, že 151-registrovaný Land Rover Discovery môže zabaviť Criminal Assets Bureau, ktorý predstavitelia úradu údajne získali Catherine O’Brien prostredníctvom trestného podvodu.

Proti rozhodnutiu pána sudcu Alexandra Owensa sa odvolal a 24. júna bolo uvedené na príkaz na odvolacom súde v Dubline. Hovorkyňa súdnej služby však uviedla, že odvolanie nebolo vypočuté. Namiesto toho bola 15. júla pozastavená „pri absencii príkazov“.

READ  Slovensko (45) Zatknutý v Belfaste na základe medzinárodného zatykača pre podozrenie z vraždy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close