Hlavné správy

Na Slovensku je možné použiť maďarský systém sledovania cien

Jednou z najsilnejších tém kampane pre slovenské parlamentné voľby 30. septembra 2023 je kontrola zdražovania potravín. Hoci inflácia klesla na štyri percentá, téma je stále na programe dňa. správy Vilakastasak.

Slovenský minister financií Ladislav Kamenický verí, že len vytvorenie efektívneho systému monitorovania cien obmedzí zvyšovanie cien. „Šéf Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu povedal, že keď budeme ceny sledovať, budú mierne klesať. Plánujeme ísť do Maďarska, kde je zaujímavým riešením porovnať cenový vývoj rovnakých produktov, ktoré ponúkajú rôzne spoločnosti. , najmä rôzne syry, vajcia, chlieb, maslo a iné základné potraviny,“ poznamenal minister financií. Systém umožňuje zákazníkom porovnávať ceny v rôznych reťazcoch, uviedol.

Chcel by som si kúpiť systém na sledovanie cien, Maďari ho už majú, vyšlo by to lacnejšie ako si sami stavať nový systém.

vysvetlil Kamenecki. spomenul minister argyelo.gvh.hu, ktorá funguje od júla 2023 a sleduje ceny 60 základných potravín ponúkaných v približne 1200 predajniach. Stránka aktualizuje údaje denne.

Martin Krajčovič, šéf Slovenskej aliancie moderného obchodu, povedal, že to už bolo prerokované s ministerstvom financií, ale zatiaľ nie je jasné, koľko produktov by sa v prípade implementácie monitorovalo. Vláda Roberta Fica v tejto veci zatiaľ nerozhodla. Náklady na prevádzku systému bude znášať najmä štát.

pravda

V Maďarsku sa od zavedenia zmrazovania cien potravín prijalo niekoľko opatrení na ochranu spotrebiteľov, napríklad povinná inzercia v obchodoch a online sledovanie cien a od 1. marca 2024 aj kampaň na zníženie povedomia. Balenie produktov. Tieto vládne opatrenia už pomohli znížiť infláciu, ktorá v októbri minulého roka klesla na jednociferné čísla (9,9 percenta) av januári tohto roku bola len o 3,8 percenta vyššia ako rok predtým.

READ  Francúzsko, Portugalsko a Belgicko sa kvalifikovali na Euro 2024

Súvisiaci článok

Na boj proti „krátkej inflácii“ bolo zavedené nové nariadenie.

Bol zavedený nový bojový poriadok

Na nálepke s rozmermi 8 x 5 cm bude teraz nápis „Pozor, výrobok sa zmenšil“. Pokračovať v čítaní

Via Vilaggdaság; Odporúčaný obrázok Pixabe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close