šport

Nadia Podoroska a Guillermina Naia sú teraz partnerkami WTA vo štvorhre

Už je to viac ako rok, čo Nadia Podoroska prvýkrát verejne prehovorila o svojom vzťahu s argentínskou tenisovou profesionálkou Guillerminou Nayou.

Vo dvojhre to bol rok 2023 pre 26-ročnú hráčku na grandslamových turnajoch a turnajoch WTA 1000, no opäť sa dostala do top 100 rebríčka vo dvojhre a jej rok sa končí impozantným vývojom vo štvorhre – Naya teraz hrá partnerku.

V osemfinále LP Open v Čile táto dvojica vyhrala svoj prvý súťažný zápas na podujatí WTA 125, a hoci ich výzvu ukončili v ďalšom kole tretie nasadené Connie Perrin a Julia Lohoff, ambícia bola naplnená.

„Chceli sme spolu hrať už dlho,“ povedala Podoroska Tenisový obchod s antukou. „Žartovali sme a predstavovali sme si, kedy sa to stane.

„Okrem výsledkov milujem zdieľanie kurtu s ňou, obaja to robíme individuálne, ale robiť to spolu je niečo výnimočné.“

Pre Nayu, ktorá sa prvýkrát zúčastnila na veľkom žrebovaní WTA, bol zvýšený tlak „dosť nervózny“. Keďže ide o hráča nižšieho rebríčka, 27-ročný mladík sa s Podoroskou na akciách často nestretáva.

„Motivuje ma to posúvať sa v rebríčku a hrať viac turnajov,“ povedal.

Podoroska opäť čelila Perrinovi, ktorý je tiež LGBTQ, v dvojhre v Santiagu, pričom tento zápas vyhrala vo štvrťfinále.

Tento beh bol povzbudením po neuspokojivej prehre Argentíny so Slovenskom v nedávnom play-off Billie Jean King Cup, po ktorej bola Podoroška v národných médiách kritizovaná za šokujúcu prehru v zápase so 16-ročnou Renatou Zamrichovou.

Naya bola súčasťou argentínskeho tímu v Bratislave a písala na sociálne siete a tvrdila, že online odpor je nenávistný.

„Je únavné a bolestivé čítať také veci, ktoré sú tak plné zla.“ povedala na Instagrame. „My a štáb vieme, ako veľmi bolí prehrať túto sériu.“

Nadia Podoroska hrala v septembri na turnaji WTA Guangzhou Open.

Foto od STR/AFP cez Getty Images

Medzitým je v súčasnosti jedným z hlavných bodov, o ktorom sa hovorí v ženskom tenise, vyhliadka na presťahovanie končiaceho sa finále WTA do Saudskej Arábie.

Skoršie správy naznačovali, že mnohým hráčom na turné bola nepríjemná myšlienka, že by sa veľkolepé zápasy WTA hrali v krajine, kde je homosexualita zločinom a ženy sú občanmi druhej kategórie.

Zdá sa však, že situácia sa obracia v prospech Saudskej Arábie – minulomesačné finále v Cancúne bolo trochu chaotickou záležitosťou, finančné čísla sú pre WTA neprekvapivo veľmi atraktívne (hovorí sa o strojnásobení odmeny) a aj v prípade, že by sa to mohlo zdať, nie je na škodu. Dokonca aj Billie Jean Kingová začína liezťHovorí sa, že tento krok je aj tak nevyhnutný a „angažovanosť“ je najlepšou stratégiou.

Podľa Podoroskej však stále existujú hlasy súčasných odborníkov, ktorí sa musia v tejto otázke dostať do popredia.

„WTA by mala počúvať ženy vo všeobecnosti,“ povedala Clayovi.

„Podľa mňa nebudem podporovať finále WTA v Saudskej Arábii.

„V tej časti sveta je dobré mať veľa peňazí, je to aj biznis, koleso sa musí točiť, tomu rozumiem.

„Bez peňazí nehráme, po tejto stránke je to trochu ťažké, ale mám limity.“

Na WTA Tour je niekoľko hráčov, ktorí sú otvorene LGBTQ, vrátane Darie Kasatkinovej a Creeda Minnena. Alison van Uytvank a Demi Schurz, ale v otvorenej ére ešte nebol aktívny gay alebo bi profesionálny hráč.

Bohužiaľ, Naya nevidí, že by sa táto situácia tak skoro zmenila vďaka mužskej športovej kultúre.

„Kto veľa nehovorí a je hanblivý, tomu hneď povedia, že je gay. Takto sa nikdy neprijme a nikdy sa nebude chcieť s niekým zblížiť,“ povedal počas Clay Q&A.

„U žien to nie je to isté, preto je to „jednoduché“ zdieľať a akceptovať, pre mužov je to oveľa ťažšie.

Čítaj viac

READ  10 vecí, ktoré ste o Danile Khanduchovej nevedeli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close