Technológie

Nahnevaní používatelia iOS hlásia, že po obnovení sa vracajú dlho vymazané fotografie od mŕtvych • Log

Niektorí používatelia iPhone, odkedy aktualizovali na najnovšiu verziu iOS, nájdu svoje predtým odstránené fotografie späť na svojich zariadeniach.

Z toho pochádzajú hlásenia používateľov Reddita nie sú to len dvaja používatelia Apple, ktorí majú problémy. Podľa nášho počtu 16 ľudí, ktorí si vymazali svoje fotografie, hovorí, že sú späť. Vymazané fotografie sú označené ako nedávno pridané, čo sa zreteľne opakuje.

Jeden používateľ dokonca hovorí, že fotografie z roku 2010 sa opäť objavili a „znova ich vymazali“.

Registrovať Podarilo sa mi nájsť niekoľko prípadov X používateľov, ktorí nahlásili rovnaký problém. Ak je však chyba (za predpokladu, že existuje) rozšírená, zvyčajne sa na sociálnych sieťach objaví viac správ.

Najnovšie sťažnosti boli podané prostredníctvom iného redditu Niť Traja používatelia nahlásili to isté, čo sa deje s beta verziou iOS 17.5.

Používatelia spájajú odstránené fotografie s aktualizáciou na najnovšiu verziu systému iOS 17.5 a existujú všetky druhy teórií, prečo sa problém vyskytuje. Základným konceptom všetkých teórií je, že fotografie nie sú úplne vymazané a zostávajú na mieste buď prostredníctvom lokálneho úložiska alebo v rámci iCloud.

Teória lokálneho úložiska Kliknutím na tlačidlo Odstrániť v systéme iOS a iných operačných systémoch sa zvyčajne údaje nevymažú, pretože v skutočnosti odstránenie dobrých informácií vyžaduje ich prepísanie. Namiesto intenzívneho prepisovania súborov nulami vždy, keď chce niekto niečo vymazať, je väčšinou oblasť, kde je takýto kód uložený, označená ako voľná na použitie a údaje sú časom prepísané novovytvorenými súbormi.

Ďalšou myšlienkou je, že Apple uchováva fotografie používateľov v službe úložiska iCloud veľmi dlho, a to je zdroj aktualizovaných fotografií. Keďže používateľ musel za posledných 14 rokov navštíviť aspoň dve rôzne zariadenia, táto teória má určitú dôveryhodnosť, ak sa používateľ domnieva, že fotografie z roku 2010 sa znovu objavili.

READ  Pixel 8 Pro uniká v živých obrazoch [Gallery]

Nie je jasné, čo vlastne spôsobilo pridanie fotografií späť do zariadení používateľov, hoci niektorí tvrdia, že je to kvôli oprave chyby. Pred niekoľkými používateľmi nahlásené Fotografie skryté v starších verziách systému iOS 17 a oprava chyby môžu spôsobiť, že náhodne a úmyselne vymazané fotografie znovu ožijú.

Ak je problém skutočný, nebolo by to prvýkrát, čo sa Apple dostal do iCloudu po jeho údajnom vymazaní, napriek tomu, že Apple kladie dôraz na súkromie svojich používateľov. V roku 2017 bol iCloud opravený s cieľom opraviť chybu, pri ktorej sa história prehliadača používateľa uchovávala rok alebo dlhšie.

Registrovať Apple bol požiadaný o komentár. ®

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close