Veda

Najhorší deň pandémie v Sydney, štát Victoria, vstupuje do šiesteho zablokovania

Personál austrálskych obranných síl a policajného zboru v Novom Južnom Walese hliadkuje na ulici na predmestí Bankstownu počas predĺženej výluky, aby zabránil šíreniu koronavírusovej choroby (COVID-19) v austrálskom Sydney 3. augusta 2021. REUTERS/Loren Elliott

  • Sydney zaznamenáva najvyšší počet denných infekcií, päť úmrtí
  • Štát Victoria vstúpi do 7-dňového zablokovania
  • Austrália čelí druhej recesii za posledné roky

SYDNEY 5. augusta (TASR) – Sydney vo štvrtok informovala o rekordnom dennom počte nových infekcií koronavírusom, pretože štát Victoria uviedol, že vstúpi do týždňového zablokovania, pretože Austrália sa pokúša obmedziť vypuknutie vysoko nákazlivého variantu Delta. pre.

Sydney, najväčšie austrálske mesto a hlavné mesto štátu Nový Južný Wales, sa blíži k svojmu siedmemu týždňu vlastného deväťtýždňového zablokovania. Hlásilo päť úmrtí a rekordných 262 infekcií za posledných 24 hodín.

Štát Victoria uviedol, že zistil osem nových prípadov, z ktorých väčšinu nemožno vysledovať na známu infekciu, pričom sa vo štvrtok večer začína týždňové zablokovanie pre viac ako 6 miliónov ľudí v štáte.

„Na tom nie je nič voliteľné. Toto je blokovanie, bude sa vykonávať z najlepších dôvodov a na najlepšie účely, aby sa počet týchto prípadov dostal pod kontrolu, aby sme mohli byť znova otvorení,“ hovorí Victoria State Premierová. Novinárom v Melbourne to povedal Daniel Andrews.

Austrália bude mať do troch hodín tri najľudnatejšie mestá – Sydney, Melbourne a Brisbane – v ťažkej blokáde, ktorá hrozí, že prinesie ekonomiku krajiny s hodnotou 2 bilióny dolárov (1,5 bilióna dolárov) do druhej recesie za niekoľko rokov.

Brisbane vo štvrtok hlásilo ďalších 16 prípadov COVID-19, rovnako ako predchádzajúce dva dni. Od 31. júla prebieha výluka.

Po šiestich nových prípadoch bude od štvrtka večera uzavretá aj oblasť Hunter v Novom Južnom Walese, ktorá je domovom druhého najväčšieho mesta štátu Newcastle.

Predstavitelia sa domnievajú, že vírus v oblasti Hunter sa šíril z plážovej párty neďaleko Newcastlu, keď ľudia cestovali zo Sydney, čo je jasné porušenie zablokovania mesta.

„Našim najsilnejším zameraním … je dostať sa na dno toho, ako sa choroba šíri a ako sa prenáša v Newcastli,“ povedala novinárom v Sydney hlavná zdravotná riaditeľka štátu New South Wales Kerry Chant.

dať sa zaočkovať

S takmer 35 200 prípadmi COVID-19 a 932 úmrtiami sa Austrália vyhla vysokému počtu prípadov v iných rozvinutých krajinách, má však najnižšie hodnoty zaočkovanosti, pričom iba 20% jej populácie nad 16 rokov je zaočkovaných.

Štátni predstavitelia zdravotníctva uviedli, že štyria z piatich ľudí, ktorí zomreli v Sydney, neboli očkovaní, pričom jeden mal jednu dávku, pretože obyvateľov požiadali, aby sa dali zaočkovať čo najskôr.

Zahŕňali troch 60 -ročných mužov, 70 -ročného muža a 80 -ročnú ženu, čo zvýšilo celkový počet úmrtí v Novom Južnom Walese na 21 v poslednom ohnisku nákazy.

Zdravotnícki experti očakávajú, že krajina vydrží blokádu typu „stop-and-start“, kým nedosiahne vyššie očkovanie, ale zákonodarcovia vyvíjajú stále väčší tlak na zmiernenie obmedzení pre tých, ktorí nie sú schopní pracovať.

„Mám šťastie, že môžem byť v základnej službe, takže stále pracujem a stále dostávam peniaze. Pre ostatných ľudí je to zmiešaná taška. Niektorí ľudia to berú skutočne dobre a iní nie sú tak dobrí,“ hovorí Keirome O ‚ Agentúre Reuters to povedal Donofeu, predajca lekární na jednom z najhoršie postihnutých predmestí Bankstown v Sydney.

(1 dolár = 1,3535 austrálskeho dolára)

Reportáže Renju Jose, Byron Kaye a Stefika Nicole Baikes; Strih Jacqueline Wong, Christian Schmollinger a Raju Gopalakrishnan

Naše štandardy: Riaditelia spoločnosti Thomson Reuters Trust.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close