Zábava

Námestník ministra hospodárstva Taiwan Správy pre slovenskú delegáciu na Taiwane v septembri

Taipei (Taiwan News)-Delegácia na vysokej úrovni zo Slovenska, ktorá predstavuje otepľujúce sa vzťahy medzi týmito dvoma štátmi, by mala navštíviť Taiwan po vyhlásení začiatkom tohto týždňa, že na Taiwan dodá 10 000 dávok vakcíny Kovit-19.

Európska únia (EÚ) vo štvrtok (15. júla) oznámila, že poskytne stredoeurópskej krajine Taiwan bezplatne 10 000 dávok. Únia 27 členských štátov medzitým čiastočne vyrovná náklady na dopravu.

Tí, ktorí sú s touto záležitosťou oboznámení, to oznámili taiwanskému štátnemu vlastníctvu Tlačová agentúra Delegácia bude lietať na charterovom lietadle, ktoré bude viesť námestníčka ministra hospodárstva Carol Galek. Členmi tímu sú úradníci a zástupcovia obchodu, najvyšší a najväčší predstavitelia oboch krajín.

V predchádzajúcej správe o darovaní vakcín Kalek tento krok označil za „darovanie 700 000 masiek v ťažkých časoch Taiwanu“. Krajina s 5,4 miliónmi ľudí bude podľa správy CNA podpísaná v júli.

Pôvodne mala skupina prísť na Taiwan v máji, ale bola odložená kvôli vypuknutiu Govt-19 v polovici mája. Medzi týmito dvoma stranami rastú hospodárske väzby, najmä v oblasti technológie, obchodu, životného prostredia a kultúry. V júni 2019 viedla Lucia Toris Nicholsonová, podpredsedníčka slovenského parlamentu, delegáciu štyroch poslancov naprieč stranami na Taiwan.

Je pozoruhodné, že Zuzana Caputová, prvá slovenská prezidentka, tweetovala svoju podporu predsedovi českého senátu Milošovi Widersilovi v septembri 2020 po hrozbách čínskeho ministerstva zahraničných vecí. „Vzťah medzi EÚ a Čínou by mal byť založený na dialógu a rešpekte a ohrozenie jej členskej krajiny a osoby, ktorú zastupuje, je neprijateľné,“ uvádza sa v jeho tweete.

READ  Slávnostné vysielanie na slovenských kanáloch tieto Vianoce

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close