Veda

NASA necháva správu ukrytú na padáku roveru Mars

Tento týždeň fanúšikovia amatérskych logických hier jasali NASA Ukázalo sa, že na padáku skrýva tajnú farebne odlíšenú správu Fortitude Rover Pristál na Mars Minulý týždeň.

Správa, napísaná v binárnom kóde striedaním bielych a oranžových pruhov na 70 metrovej šachte, od systémového inžiniera Iana Clarka, vyplynula z hesla NASA „Dare Mighty Things“, ktoré vychádza z citátu Theodora Roosevelta.

Clark, vedúci vývojár padáka, mal zaujímavý problém s kódovaním správy – nemohol použiť žiadne farby, ktoré ešte neboli testované pre prostredie Marsu. Rôzne farebné farbivá môžu oslabiť jeho celistvosť v drsnom prostredí.

„Podľa New York Times Clarke povedal:„ Existujú otázky, ktoré hádajú druhú otázku. „To, že je človek viac biely ako oranžový alebo naopak, znamená, že sa padák otepľoval inak a možno by to zmenilo jeho správanie?“

BUZZ ALDRINOVÁ SPRÁVA O MARSOVI V JURISDIKCII

Clarke uviedol, že keď sa spýtal zástupcu projektového manažéra Matta Wallacea, či by mohol vložiť správu do padáka, jeho jediným usmernením bolo „zabezpečiť, aby to bolo vhodné a aby nedošlo k nesprávnej interpretácii“.

Iba šesť ľudí vedelo o zakódovanej správe pred pristátím minulý štvrtok, nadšenec krížovky Clarke ju označil za „super zábavnú“.

Povedal, že hádanka bola vyriešená iba na pár hodín, aby sa zistila binárne kódovaná strela po tom, čo ju dráždili počas pondelkovej tlačovej konferencie.

„Nabudúce budem musieť byť trochu kreatívnejšia.“

Ako sa stretnú študenti NASA v marci?

Clarke v správe, „34 ° 11’58“ N 118 ° 10’31. „

Počas tlačovej konferencie inžinier Alan Chen zodpovedný za pristávací systém povedal vesmírnym fanúšikom: „Pri svojej práci niekedy necháme odkaz ostatným, aby mohli dosiahnuť tento cieľ. Chceme vám všetkým dať strelu a Pozvite vás na svoju šou. Kama a. “

READ  Tajomný temný vír na Neptúne prvýkrát videný zo Zeme: ScienceAlert

Alternatívna čierna a biela – alebo v tomto prípade oranžová a biela – je často známkou toho, že niečo je v binárnom kóde, čo dáva nadšencom ich vodítka.

Podľa denníka The Times si internetoví špióni uvedomili sériu fit a nula v skupinách po 10 a na troch vnútorných krúžkoch padáka doručili inšpiratívnu správu.

Počas niekoľkých hodín zverejnila študentka IT Maxens Abella svoju odpoveď na Twitteri. Spolu s otcom boli medzi ostatnými, ktorí dokázali záhadu vyriešiť.

„Vyzerá to, že internet prelomil kód za asi 6 hodín!“ Hlavný inžinier misie Adam Steltzner tweetoval a zobrazil graf odpovede.

Na štítku bola tiež napísaná správa, ktorá by sa použila na kalibráciu kamery na roveri veľa krát.

Uvádza sa v ňom: „Sme sami? Prišli sme sem hľadať známky života a zbierať vzorky Marsu na štúdium na Zemi. Tí, ktorí ho sledujú, sme podnikli bezpečnú cestu a objav Prajeme si šťastie.“ “

Plaketa obsahuje aj vyobrazenia všetkých piatich roverov planéty Mars, ktoré sa v priebehu rokov zväčšili.

A Wallace sľubuje viac kraslíc spojených s roverom.

Povedal, že by sa mal objaviť raz, keď sa sedemmetrová ruka prípravku rozvinie za niekoľko dní a začne zapadnúť pod vozidlo, a keď rover jazdí o pár týždňov.

Kliknutím sem získate aplikáciu Fox News

„Určite treba určite dobre loviť,“ naliehal.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close