Veda

NASA tvrdí, že na ISS nie je núdzová situácia, náhodne vysielané „rušivé“ lekárske cvičenie | NASA

NASA musela poprieť, že na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) došlo k akémukoľvek núdzovému stavu po tom, čo oficiálny priamy prenos náhodne odvysielal lekárske cvičenie, ktoré ukázalo, že člen posádky je v extrémnej zdravotnej núdzi, čo vyvolalo obavy na sociálnych sieťach.

„Na Medzinárodnej vesmírnej stanici nie sú žiadne mimoriadne udalosti,“ zverejnilo konto NASA na ISS na Twitteri. „Zvuk bol neúmyselne nesprávne nasmerovaný z prebiehajúcej simulácie, kde členovia posádky a pozemné tímy trénovali rôzne scenáre vo vesmíre.“

Zábery zo stredy o 17:30 CDT (22:30 GMT) ISS NASA živý prenos Toto bolo nahradené správou, že informačný kanál bol „dočasne prerušený“ a video sa vráti po „opätovnom nadviazaní spojenia“.

Čoskoro na to prišiel muž, ktorý bol na I.S.S. Počas komunikácie s posádkou začal avizovať vážnu núdzovú situáciu týkajúcu sa „veliteľa“, ktorý trpel dekompresnou chorobou.

„Takže ak dokážeme dostať veliteľa späť do obleku, zapečatiť ho… na hyperbarickú liečbu… pred zapečatením, zatvorením priezoru a natlakovaním obleku, chcel by som, aby ste sa ešte raz pozreli na jeho pulz.“ .

Na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice nie je žiadna núdzová situácia. Približne o 5:28 CDT bol zvuk zo simulačného zvukového kanála na zemi vysielaný v priamom prenose NASA, čo naznačuje, že člen posádky pociťoval účinky súvisiace s dekompresiou…

— Medzinárodná vesmírna stanica (@Space_Station) 13. júna 2024

Podľa NASA sú leteckí chirurgovia lekári so špeciálnym výcvikom v leteckej medicíne v riadiacich strediskách misie.

Stovky ľudí sledovali populárny priamy prenos NASA na YouTube, zatiaľ čo simulácia pokračovala a stav „veliteľa“ sa zrejme zhoršoval.

„Obávam sa, že existujú vážne DCS.“ [decompression sickness] „Bohužiaľ, prognóza pre veliteľa je pomerne zlá,“ povedal nemenovaný letecký chirurg.

Na incident okamžite upozornilo niekoľko populárnych vesmírnych účtov na sociálnych sieťach, pričom jeden používateľ ho označil za „čudný a znepokojujúci“.

Eric Berger, vesmírny redaktor technologickej publikácie Ars Technica, opísal toto vysielanie ako „úprimne strašidelné“, zatiaľ čo mnohí iní okamžite uznali, že išlo pravdepodobne o cvičenie.

spacex objasnené neskôr To, čo diváci počuli, bol zrejme test, ktorý prebiehal v Kalifornii a že celý výcvikový tím bol „v bezpečí a zdravý“.

NASA uviedla, že simulácia nesúvisí so žiadnou skutočnou núdzovou situáciou a že ISS bola v prevádzke v čase, keď bolo cvičenie neúmyselne vysielané. Členovia posádky boli skutočne v „stave spánku“.

„Všetci sú zdraví a v bezpečí a zajtrajší vesmírny let sa začne podľa plánu o 8:00 východného času,“ uviedla NASA vo vyhlásení.

READ  Picassov obľúbený pigment môže jedného dňa recyklovať kovy z vášho mobilného telefónu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close