Veda

NASA tvrdí, že vesmírny odpad určite zasiahne vesmírny teleskop Jamesa Webba

Toto všetko je súčasťou plánu.

Vesmírny teleskop Jamesa Webba agentúry NASAplne umiestnenáA je to určite dôvod na oslavu po desaťročiach tvrdej práce a vynaložených desiatkach miliárd dolárov – podľa vedeckého administrátora agentúry Thomasa Zurbuchena.

Obrovské vesmírne observatórium však ešte nie je v lese. Keď sa točí okolo Slnka a chaotická trieda, pravdepodobne sa po ceste stretne s množstvom vesmírneho odpadu – a dopad, hovorí jeho tím, je potenciálne nevyhnutný.

„Pôjde o malé dopady mikrometeoritov,“ povedala vedkyňa Michelle Thaler z Goddard Space Flight Center NASA. priamy prenos cez víkendy. „Viete, počas životnosti misie dôjde k nejakému poškodeniu zrkadiel ďalekohľadu.“

Ďalekohľad je skutočne slabý, ale tím hovorí, že je pravdepodobné, že bude schopný prežiť nejaké poškodenie.

„Povedzme, že doňho zasiahne kus trosiek,“ povedala inžinierka NASA Julie van Campen počas prúdu. „A potom sme mali problém ako rozbité zrkadlo.“

Pokiaľ ide o bezpečnosť, „nie je toho veľa,“ vysvetlila. „To, čo vidíte, je to, čo dostanete.“

Van Campen však povedal, že ak mikrometer pretrhne ochrannú slnečnú clonu teleskopu, budú existovať najmenej štyri ďalšie vrstvy, ktoré držia štít pohromade.

„Bola to súčasť našich celoživotných výpočtov,“ povedala.

Veci by však mohli byť pre tím JWST späť na zemi dosť chlpaté, pretože neexistuje spôsob, ako skutočne obsluhovať observatórium osobne. To je v kontraste s Hubbleovým vesmírnym teleskopom agentúry NASA, raketoplánom agentúry. navštívil päťkrát Na opravy a modernizácie v rokoch 1993 až 2009.

Je tu však dôležitý rozdiel: Hubbleov teleskop operoval na nízkej obežnej dráhe Zeme na oveľa neusporiadanejšej obežnej dráhe. JWST bude obiehať okolo Slnka v L2 (Lagrange Point 2), čo je oveľa vzdialenejšie miesto, ktoré mu umožňuje vytvoriť priamku so Zemou a Slnkom.

„Je to skutočne skvelé miesto,“ vysvetlil Thaler počas streamu a dodal, že „je to pekné miesto, pokiaľ ide o vesmírny odpad.“

Našťastie inžinieri mysleli dopredu a zabudovali aj určitú dodatočnú redundanciu. Napríklad zrkadlá teleskopu sú navrhnuté tak, aby utrpeli nejaké poškodenie bez toho, aby ho prinútili zastaviť svoje vedecké úsilie.

NASA si stanovila ambiciózny cieľ dokončiť JWST po dobu najmenej desiatich rokov, číslo, ktoré je limitované predovšetkým množstvom paliva, ktoré teleskop potrebuje na obiehanie okolo seba a na napájanie svojich prístrojov.

Nateraz je tlak vypnutý. Inžinieri urobili obrovský čin otvorením ďalekohľadu, čo je smutný proces Obsahuje stovky krokov,

Vesmírny odpad a meteority však vždy zostanú hrozbou – aj keď sa prijmú mimoriadne opatrenia.

Čítaj viac: NASA si myslí, že vesmírny odpad zasiahne vesmírny teleskop Jamesa Webba – ale to je v poriadku [Inverse]

Viac o ďalekohľadoch: Vesmírny teleskop Jamesa Webba oficiálne otvoril svoje obrovské zlaté zrkadlo

Chcete podporiť prijatie čistej energie? Zistite, koľko peňazí (a planéty!) môžete ušetriť prechodom na solárnu energiu Pochopte Solar.com, prihlásením sa cez tento odkaz, Futureism.com môže dostať malú províziu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close