Veda

NASA vyšetruje dramatický, doposiaľ nevidený výbuch na Slnku

Táto slnečná erupcia v roku 2016 by mohla byť „Rosettským kameňom“ výbuchov na našom Slnku.

Screenshot z videa NASA, Amanda Cooser / CNET

V strede našej slnečnej sústavy je náladová tepelná guľa a vedci chcú zistiť, čo niekedy spôsobí jej prasknutie. „Dramatická viacstupňová explózia“ je predmetom novej štúdie. NASA to volá „Solárny kameň Rosetta.“

Toto je prvý incident tohto druhu, ktorý bol nahlásený po výbuchu. Vedci klasifikujú erupcie Slnka ako výrony koronálnej hmoty, trysky alebo čiastočné erupcie. The Explosion bol balíček riešení so všetkými tromi typmi funkcií.

Tri príchute erupcie sú zvyčajne odlišné. Výrony koronálnej hmoty alebo CME pôsobia ako veľké bubliny, ktoré tlačia energiu a častice zo Slnka do vesmíru. Trysky robia podobnú prácu, ale sú užšie. Znie to ako čiastočné erupcie: vyzerajú, akoby utiekli, ale potom padnú späť na slnko.

a Video NASA rozoberá výbuch A rozhovory o tom, ako môžu slnečné výbuchy zasiahnuť astronautov vo vesmíre a technológie na Zemi.

„Táto udalosť je chýbajúcim článkom, kde môžeme vidieť všetky tieto aspekty rôznych typov výbuchov v jednom malom úhľadnom balíku,“ uviedol Emily Mason, solárna vedkyňa v Goddardovom vesmírnom stredisku NASA vo vyhlásení v pondelok. „To vedie domov tak, že tieto výbuchy sú spôsobené rovnakým mechanizmom, iba v rôznych mierkach.“

Mason je hlavným autorom štúdie o explózii, ku ktorej došlo v marci 2016, prijatej na zverejnenie v Astrophysical Journal Letters. Observatórium slnečnej dynamiky NASA a Európska vesmírna agentúra a slnečné a heliosférické observatórium NASA dokumentovali neobvyklý jav.

„Pochopenie mechanizmov, ktoré stoja za týmito udalosťami, najmä CME, má zásadný význam pre predvídanie toho, kedy by veľká erupcia mohla spôsobiť narušenie na Zemi,“ Uviedla NASA. Prípadový príklad: a Veľká erupcia slnečných plameňov v máji Dajte pozemšťanom pozor na polárne žiarenie a potenciálne technické poruchy.

podľa a Vyhlásenie Asociácie univerzitného vesmírneho výskumu V pondelok je ďalším krokom vo vyšetrovaní vytvorenie počítačových modelov incidentu. „Ak dokážeme v podstate rozšíriť to, čo už vieme o prúdových výbuchoch, môžeme získať dôležité informácie o výbuchu CME,“ uviedol Mason. A to by nám mohlo pomôcť lepšie sa pripraviť a reagovať na náladu Slnka vo vesmíre a tu na Zemi.

Postupujte Vesmírny kalendár CNET do roku 2021 Ak chcete zostať v obraze so všetkými najnovšími vesmírnymi novinkami v tomto roku. Môžete ho tiež pridať do svojho vlastného Kalendára Google.

READ  Tajomný svet molekúl odhalený – vedci potvrdzujú desaťročia starú teóriu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close