Veda

V Texase sa zjavné teploty blížia nastaveniu pece

Myslíte si, že teplota rýchlo stúpa? To nie je nič v porovnaní so zdanlivou teplotou alebo tepelným indexom, ktorý stúpa trikrát rýchlejšie ako namerané teploty, podľa štúdie, ktorá zaviedla nový spôsob nazerania na tepelný index, so zameraním na Texas minulé leto. Zvyšuje sa od. Relatívna vlhkosť zahŕňa faktory tepelného indexu, ktoré ukazujú, aká je v skutočnosti teplota. Keď je relatívna vlhkosť nízka, pot sa rýchlejšie odparuje, čím sa telo ochladzuje. Ale keď je relatívna vlhkosť vysoká, pot sa pomaly vyparuje, takže telo je horúce. Je dôležité, aby ľudia rozumeli hodnotám tepelného indexu, aby poznali riziko prehriatia. Ale podľa autora štúdie Davida Rompsa z UC Berkeley, NOAA hodnota tepelného indexu sú nesprávne, uvádzajú len „konzervatívny odhad tepelného stresu“ uvoľniť,

Podľa zverejnenia sa pôvodne model tepelného indexu „zrúti pri vlhkostiach a teplotách, o ktorých si pôvodca indexu myslel, že sa zriedka dosiahnu“. Predtým relatívna vlhkosť vo všeobecnosti klesala so zvyšujúcou sa teplotou. newsweek, Ale so zmenou klímy „relatívna vlhkosť zostáva takmer konštantná, keď sa teploty zvyšujú, čím sa znižuje účinnosť potenia pri ochladzovaní tela,“ uvádza sa vo vyhlásení. Romps a kolega Yi-Chuan Lu prišli s a modifikovaný tepelný index Na základe výpočtov všetkých kombinácií teploty a vlhkosti. Na základe revidovaného indexu bola zdanlivá teplota na letisku Ellington v Houstone 23. júla minulého roku 167 stupňov Fahrenheita s klimatickými zmenami o 12 stupňov.

Podľa vydania Romps hovorí: „Je to úplne šialené… ako keby niečo vychádzalo z nastavenia na rúre.“ „Udržiavanie štandardnej teploty jadra je nad fyzické schopnosti mladého zdravého človeka.“ Ale „myslíme si, že keby si si bol nechal mokrú… stále by si žil. Určite nie šťastný. Ale živý.“ V extrémnych horúčavách sú tieň a voda „vašimi priateľmi,“ hovorí Romps. Zaparkujte sa pred ventilátorom, namočte si pokožku, pite tekutiny a bude vám dobre. Ale blížime sa k bodu, kedy by sa index tepla v Texase mohol dostať tak vysoko, že by sa podmienky mohli stať hypertermickými pre každého, varuje Romps, ktorého štúdia je publikovaná v r. environmentálny výskumný dokument, Hovorí, že „samozrejmé je zastaviť ďalšie otepľovanie, pretože sa to nezlepší, pokiaľ neprestaneme spaľovať fosílne palivá.“ (A ďalšie letné príbehy.)

READ  Earthshine Tonight: Ako sa pozerať na májovú veľkolepú mesačnú udalosť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close