Svet

Násilní demonštranti obliehali dom Pedra Castilla

Sídlo peruánskeho prezidenta Pedra Castilla dnes vzrástlo pod prísnym zabezpečením a prezidentovo rané politické obliehanie sa vyvinulo po tom, čo sa skupina násilných demonštrantov pokúsila dostať domov.

Zhruba 300 pravicových demonštrantov prišlo do skupiny pravicových demonštrantov z prezidentovho domu, policajný vodca generál Caesar Chervantes poznamenal, že prezidentova bezpečnosť je zaručená prezidentovej bezpečnosti.

Bezpečnostné obmedzenia brániace vstupu do rohov ulíc boli rozšírené do širokého obvodu, pretože skupiny horlivých stúpencov trojnásobne porazeného bývalého prezidentského kandidáta Keika Fujimoriho sa snažili dostať do Castillovho domu.

Medzitým, štyri dni po Castillovom nástupe do funkcie, opozícia účinne ukončila tradičnú trojmesačnú „svadobnú cestu“ venovanú novému prezidentovi, aby mu umožnil chopiť sa moci a urobiť prvé rozhodnutia. Tlač ho prepustila (odstráni).

Dôvodom je, že keď bol Guido Belidov, kongresman z vládnucej peruánskej liberálnej strany, vymenovaný za predsedu vlády, boli jeho oponenti vypočúvaní za ospravedlnenie za terorizmus a poukázali na to, že členovia ozbrojených skupín sa nekvalifikovali ako teroristi a že boli falošní Peruánci.

Bellido prisľúbil: „Kategoricky odmietam všetky formy násilia a terorizmu vo všetkých jeho výškach,“ a poznamenal kontroverzné poznámky, ktoré pred mnohými rokmi urobil na internete: „Porazíme spoločne rasizmus, komunalizmus, manipuláciu a homosexualitu“.

Výzvy napriek tomu trvali na tom, aby bol odvolaný z vlády, aby sa udržal v blízkosti peruánskeho generálneho tajomníka liberálov Vladimíra Ser ரோ n, ktorý čelí obvineniam z korupcie a má extrémistické funkcie a nemal by byť spájaný s výkonnými predstaviteľmi.

Kongresmanka Adriana Tudola z neoliberálnych skupín s väčšinou v parlamente kritizovala štruktúru kabinetu, ktorý väčšinou zahŕňa mládežníckych a provinčných lídrov spojených so sociálnymi hnutiami.

Zákonodarca povedal prezidentovi Khalimu, že je to možnosť, a navrhol „sformulovať inteligentnú stratégiu na víťazstvo v tejto vojne proti komunizmu“ a spolupracovať s peruánskymi centralistickými skupinami Morado a Somos na „obnovení našej demokracie“.

READ  Japonské mesto blokuje výhľad na horu Fuji od otravných turistov

Neoliberálne a krajne pravicové sily nezahrnuli dve tretiny hlasov potrebných na uchádzanie sa o toto miesto „z morálnych dôvodov“. Dodal, že existuje nejaký dôvod na zosadenie jedného vládcu, ale dodal, že získajú väčšinu.

Politický analytik a grafický komik Carlos Dover v tejto súvislosti uviedol: „Vedúca prevratu Adriana Tudola chce rozšíriť morálnu bezmocnosť.„ Nemám rád váš kabinet, takže ste morálne nekompetentný. “

Barry Lieber je naopak najväčší v Kongrese, dnes sa stretol s prezidentom Castillom a povedal, že jeho členovia budú rokovať s inými lavicami.

Plánované rozhovory dosiahnu konsenzus, aby celý zákonodarný zbor dôveroval kabinetu a prezident urobí to isté.

V tejto súvislosti porazený Fujimori vydal bojovnú zvukovú správu, v ktorej sa protikomunistickými argumentmi vyhrážal, že neprijme legitimitu nového prezidenta.

„Bez ohľadu na naše politické rozdiely musíme začať pracovať na dosiahnutí rovnakého cieľa, ktorým je zachovanie našej demokracie a ochrana krajiny pred radikálnou a diktátorskou vládou,“ povedal s tým, že „s terorizmom sa rokuje“.

Latinská tlač

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close