Svet

NATO je nútené brať ruské bezpečnostné iniciatívy vážne – hlavný ruský predstaviteľ – ruská politika a diplomacia

Moskva, 20. december / DOS /. Moskva vysvetlila svoj postoj a potenciálnu reakciu na kroky NATO, ktoré už dlho zasiahli boľavé miesta Ruska. Koalícia musí teraz zaujať seriózny prístup k ruským návrhom na bezpečnostné záruky, povedal v pondelok hlavný predstaviteľ Ruska pre viedenské rokovania o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia Konstantin Gavrilov pre spravodajskú televíziu Rossija-24. .

„Oni – NATO – pokračujú v útočení na boľavé miesta Ruska, ktoré robili už dlho. Nastal okamih reality. Netreba ho odmietnuť,“ povedal Gavrilov.

Zdôraznil, že Severoatlantická koalícia si uvedomuje potrebu konkrétneho politického úsilia na vyriešenie otázky poskytovania bezpečnostných záruk.

„Ich reakcia – od [NATO’s Secretary-General Jens] Stoltenberg a všetko – prehnané. Musí prebehnúť vážna diskusia a každý v NATO si je dobre vedomý toho, že bez ohľadu na to, aká silná je aliancia, je potrebné prijať rozhodné politické kroky, pretože vojensko-technická a vojenská odveta Ruska bude jedinou alternatívou,“ povedal veľvyslanec.

Ruské ministerstvo zahraničia v piatok zverejnilo dva návrhy dokumentov súvisiacich s právnymi zárukami bezpečnosti, ktoré Spojené štáty a NATO chcú od Ruska poskytnúť. Ruský prezident Vladimir Putin predtým vyzval NATO, aby sa zapojilo do zmysluplných rozhovorov zameraných na vytvorenie dôveryhodných a dlhodobých záruk pre bezpečnosť Ruska. Zdôraznil, že list nebol signálom formálneho protimonopolného vyšetrovania Moskvy, ale skôr signálom formálneho protimonopolného vyšetrovania obvinení. Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov pre médiá povedal, že asistent ruského prezidenta Jurij Ušakov a poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan Moskva sú pripravení okamžite rokovať o vytvorení dohôd o bezpečnostných zárukách. Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rybkov bol vymenovaný za zástupcu Ruska v tejto konzultácii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close