Svet

Nedávne rusko-ukrajinské vojnové správy: živé oznámenia

Rada OSN pre ľudské práva vo štvrtok podrobne vyšetrila údajné porušovanie ľudských práv ruskými silami na predtým okupovaných územiach na Ukrajine, vrátane možných vojnových zločinov.

Rezolúcia prijatá na mimoriadnom zasadnutí by sa mala zamerať vyšetrovateľov na incidenty v Kyjeve, Černihive, Karkove a Sumy koncom februára a marca. Šéfka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová pred referendom uviedla, že rozsah „nezákonných zabíjaní“ na Ukrajine je „šokujúci“, vrátane známok náhlych popráv.

Tu je to, čo potrebujete vedieť

  • Ukrajina uviedla, že tlačí ruské jednotky v okolí Charkova, druhého najväčšieho mesta krajiny, keďže nálety zasiahli severnú oblasť Černihiv.
  • Lídri EÚ plánujú podľa francúzskeho ministerstva zahraničných vecí vyhodnotiť žiadosť Ukrajiny o členstvo v EÚ v júni.
  • Ukrajinský vicepremiér uviedol, že krajina rokuje o záchrane zvyšných 38 zranených militantov v oceliarni Azovstal v Mariupole.
  • Washington Post zvýšil poplatky pre čitateľov v Rusku a na Ukrajine. Používatelia telegramu môžu Registrácia Na náš kanál.
READ  Čínski turisti chcú pri návšteve Thajska jedinečné zážitky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close