Svet

Nedávne vírusové prepuknutie vo Vietname potvrdzuje, že ide o najnákazlivejší britský variant

HANOI (Reuters) – Vietnamský minister zdravotníctva v utorok uviedol, že novo diagnostikovaný výskyt korónového vírusu infikoval 276 ľudí a rozšíril sa do 10 provincií a miest spôsobených vysoko nákazlivým britským variantom korónového vírusu. Minister zdravotníctva Nguyen Tan Long uviedol, že severná provincia Hai Duong bola niekoľko dní po opätovnom výskyte vírusu pod kontrolou klastrov. Vírus v Hanoji – kde bolo zistených 20 nových prípadov – bude trvať dlhšie, dodal:

„Genetická sekvencia ukázala, že 12 z 276 novodiagnostikovaných pacientov malo pozitívny variant v Spojenom kráľovstve, aj keď dôkazy o tomto ohnisku nákazy nie sú známe,“ uviedol Long na zasadnutí vlády. „Musíme prísne dodržiavať pravidlá nosenia masky.“

Vďaka cielenému hromadnému testovaniu a dôslednej izolácii si Vietnam udržal svoj vírus v 1 851 prípadoch a 35 úmrtiach, vďaka čomu je celosvetovo uznávaný ako jedna z najúspešnejších národných reakcií na epidémiu.

„Musíme zvýšiť počet opatrení na potlačenie vírusu Hanoj. Ministerstvo zdravotníctva podporí mesto pri zlepšovaní testovacej kapacity na 40 000 testov denne,“ uviedol Long.

Hanoj ​​od nedávnej erupcie odobral 15 000 vzoriek a v súčasnosti je schopný vykonať 5 000 testov denne, uviedol v pondelok predstaviteľ zdravotníckeho oddelenia v Hanoji.

Vietnam v sobotu schválil vakcínu od spoločnosti AstraZeneca PLC po tom, čo predseda vlády Nguyen Juan Fook vyhlásil, že by v krajine mala byť v prvom štvrťroku vakcína.

Vláda predtým uviedla, že je v rokovaniach o kúpe 30-miliónovej dávky vakcíny. Očakáva sa, že prvá várka 50 000 dávok dorazí do marca, zvyšok má byť dodaný do júna.

Vietnam v utorok podal nový prípad vírusu koróny. Úrady uviedli, že sa výbuch pokúsili potlačiť do 6. februára.

READ  Čína obviňuje USA z „chyby“ po tom, čo Biden pozval Taiwan na summit o demokracii Taiwan

(Správa: Boong Nuyen; zostavili: James Pearson a Ed Davis)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close