Veda

Nemocnice sa naťahujú dlhú zimu, keď pribúdajú pacienti s koronavírusmi

Nárast počtu infikovaných pacientov je ďaleko od jarného prílivu. Napriek tomu je čoraz viac zjavné medzi niekoľkými nemocnicami v takzvaných červených zónach – komunitách, ktoré štátni zdravotnícki pracovníci označili za zvýšené riziko infekcií koronavírusmi.

Vo všeobecnej nemocnici Lowell, ktorá v auguste po väčšinu dní počítala s hŕstkou pacientov s COVID-19, je denný sčítanie ľudu takmer trojnásobné, medzi 11 a 15 pacientmi, uviedol lekár pre infekčné choroby Dr. Adam Weston.

„Dobrou správou je, že sme nevideli dramaticky stúpať naše počty, ale je tu obava, že sa neustále rozširujeme medzi komunitu a to by mohlo byť predzvesťou ďalších prípadov,“ uviedol Weston.

Lowell je medzi zhruba 30 mestami kde štátni úradníci určili, že miera infekcie v stredu je príliš vysoká na to, aby umožnila opätovné otvorenie ďalších obchodných a zábavných zariadení.

Rovnako ako veľa nemocníc, aj Lowell General bol v marci a apríli náhle zaplavený pacientmi s COVID-19 a musel zastaviť mnoho ďalších lekárskych testov a operácií, aby udržal náskok. Tento vrchol však ustúpil pomerne rýchlo a nemocnice v lete sa väčšinou vrátili k bežnej prevádzke.

Weston teraz povedal, že jeho nemocnica a jeho kolegovia v systéme Wellforce, ktorý zahŕňa Tufts Medical Center v Bostone a MelroseWakefield Hospital, veria, že budú celé mesiace ležať na vyvýšenej náhornej plošine pacientov s koronavírusmi.

„Mnohí predpovedajú menej vysokú, ale oveľa dlhšiu krivku rozloženú na dlhšie časové obdobie,“ uviedol.

„Nádejou a plánom je koexistencia starostlivosti COVID a bežnej nemocničnej starostlivosti,“ uviedol. „Ale všetky plány sú v poriadku, kým sa nedostanú na bojisko. “

V spoločnosti Southcoast Health, ktorá zahŕňa nemocnicu sv. Lukáša v New Bedforde, sa počet prípadov COVID-19 za deň za posledné dva týždne takmer zdvojnásobil, z 10 na 18. New Bedford patrí medzi komunity červených zón.

READ  „Nepriaznivé“ hľadanie nervových základov vedomia prináša prvé výsledky. Veda

Jackie Somerville, senior viceprezident a hlavný ošetrovateľ pre spoločnosť Southcoast Hospitals Group, sa obáva, že príliš veľa obyvateľov necháva svoju stráž po mesiacoch pripomínania, aby nosili masky a boli v sociálnej vzdialenosti. Únava prichádza, keď sa školy znovu otvárajú a počasie sa ochladzuje. S väčším počtom aktivít presunutých dovnútra sa zvyšuje riziko infekcie.

„Určite vidíme únavu COVID vo všetkých komunitách,“ povedal Somerville. „Je veľmi dôležité, aby bola starostlivosť o používanie viac ako kedykoľvek predtým dôsledná [personal protective gear] v našej nemocnici a tiež byť veľvyslancami pre Southcoast, aby boli vzorom toho, ako vyzerá bdelosť. “

Spoločnosť Southcoast po prvý raz nariaďuje všetkým zamestnancom, aby dostali chrípkové očkovanie, čo urobilo mnoho ďalších nemocníc pred niekoľkými rokmi, aby ochránilo pacientov a pracovníkov pred šírením tohto vírusu. Vedúci predstavitelia zdravotníctva tvrdia, že chrípkové injekcie sú tento rok nevyhnutné, aby sa zabránilo súbežnému prepuknutiu chrípky a vírusu COVID-19, ktoré by mohli premôcť štátny systém zdravotnej starostlivosti.

„Nechceme, aby jednotlivci dostali potenciálne obidve, pretože nevieme, ako to bude vyzerať,“ uviedol Somerville.

V UMass Memorial Medical Center vo Worcesteri tiež nastal pomalý nárast pacientov s COVID-19. Worcester je ďalšou komunitou v červenej zóne.

Toto riziko sa teraz objavuje medzi zamestnancami nemocnice, uviedol doktor Richard Ellison, špecialista na infekčné choroby v spoločnosti UMass.

„Na konci júna a do júla sme boli bez toho, aby mal jeden zamestnanec pozitívne testy, ale teraz to tak nie je,“ povedal Ellison. „Niekoľkokrát týždenne sme identifikovali zamestnanca“ ako pozitívneho. A infekcie podľa neho nie sú z práce, ale z prenosu v komunite.

Zdá sa, že komunitný prenos rastie v mnohých komunitách v Massachusetts. Žiť, online stránka vytvorená zakladateľmi Instagramu, ktorá sleduje, ako rýchlo sa šíri COVID-19 v každom štáte, zaradila v nedeľu Massachusetts so štvrtým najrýchlejším rozšírením za Wyoming, Montanu a New Hampshire.

READ  Prelomové meranie otriasa fyzikou

Posledné údaje z Massachusettského zdravotného oddelenia navyše ukazujú, že počet a percento pozitívnych prípadov v posledných dňoch merateľne vzrástlo – čo je pre štátnu lekársku spoločnosť znepokojivé trendy.

„Máme vážne obavy týkajúce sa denných individuálnych pozitívnych výsledkov testov, ktoré sa od leta zdvojnásobili na približne 3 percentá, a prudkého nárastu nových denných prípadov, ktorý v posledných týždňoch niekoľkokrát prekročil 500,“ uviedla v nedávnom rozhovore lekárska spoločnosť v Massachusetts. vyhlásenie.

„Keď sa blíži chladné počasie, ktoré premiestňuje veľa aktivít do interiéru, je potrebné vyvinúť maximálne úsilie na spomalenie šírenia vírusu a na zabránenie prílivu v prípadoch, ktoré so sebou prinesú potenciál preťaženia a vyčerpania zdrojov zdravotnej starostlivosti nášho štátu a ohrozenia schopností udržať deti v škole, “uvádza sa vo vyhlásení.

Štátne nemocničné združenie uviedlo, že zdravotnícke organizácie využili počas leta pauzu COVID na nahromadenie osobných ochranných prostriedkov a prípravu na „každý scenár“, aký môže ľstivý vírus obsahovať.

„Sme presvedčení, že táto neúnavná práca prinesie nemocniciam najlepšiu možnú pozíciu, aby sa mohli rýchlo pohybovať, keď sa prejaví nárast pacientov s COVID,“ uviedla asociácia vo vyhlásení, „pričom bude stále schopná bezpečne udržiavať služby, ktoré nie sú COVID.“


Kay Lazar nájdete na adrese [email protected]. Sledujte ju na Twitteri @GlobeKayLazar.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close