Hlavné správy

Neprítomnosť Novaka Djokoviča spôsobila, že Slovensko porazilo Srbsko a kvalifikovalo sa do finále Davisovho pohára.

PARÍŽ – Srbsko bez Novaka Djokoviča nedokázalo pre Slovensko zápas, keďže po prvý raz postúpilo do skupinovej fázy finále Davisovho pohára, pričom Nemecko a Fínsko boli piatimi krajinami, ktoré sa kvalifikovali 3. februára.

Slovenské deblové duo Lukáš Klein, Igor Jelena sa ujalo vedenia 3:0 nad Nikolom Kasim a Miomirom Kecmanovičom v dvoch setoch 7:6 (7:4), 6:3.

Lukasz Pokorny zvýšil na 4:0 po tom, čo Laszlo Djere odstúpil, keď zaostával v prvom sete spätnej dvojhry na halovej antuke v Kraljeve.

„Roky sme sa nekvalifikovali, ale nakoniec sme to dokázali,“ povedala Jeline.

Alex Molkan, ktorý 2. februára vyhral druhú dvojhru, dodal: „Vieme, že proti Srbom v ich rodnej krajine to bude ťažké. „Som šťastný, že som dnes vyhral dva zápasy,“ povedal.

Jelena a Klein sa spamätali z výpadku v prvom sete a s 31 víťazmi sa dostali do kopy, aby vyprevadili šampióna z roku 2010 Srbsko.

2. februára Klein porazil Slováka Kechmanoviča 7–6 (7–2), 6–2 a Molkan porazil Dušana Lajoviča 4–6, 6–2, 6–0.

V Maďarsku vyhrali 3. februára prvé dva zápasy trojnásobný víťaz Nemecko, ktorému pre chorobu chýbal Alexander Zverev, 3:2.

V akcii vo štvorhre Kevin Kravitz a Tim Buetz porazili Fabiana Marozana a Matta Valkusa 6:3, 7:6 (7:3).

Jan-Lennard Struff zdolal Valkusza 6:3, 6:2 a postúpil do septembrovej skupinovej fázy pre 16 tímov. Piatu gumu vyhral Zsombor Piros proti Krawietzovi.

Fínsko vyhralo 3:1 nad Portugalskom, zatiaľ čo Brazília sa kvalifikovala do svojho prvého finále, Thiago Monteiro porazil Eliasa Ymera v troch setoch a spečatil svoje víťazstvo 3:1.

Holandsko zvíťazilo v druhej reverznej dvojhre 3:2 v holandskom Groningene v napínavom zápase proti Švajčiarsku.

Švajčiari viedli 3. februára nerozhodne 2:1 po tom, čo Hüssler a Leandro Reidy vyhrali štvorhru, ale Talon Kriegspoor zhromaždil hostí tým, že porazil Reidyho v dvoch setoch tajbrejku.

READ  Bez pomoci USA nevyliečime svet

„Musíme vyhrať a je na mne, aby som to dokázal,“ povedal Griekspoor. „To je to, čo musíte urobiť ako vedúci tímu.“ Necítil som žiadne napätie – veľmi ma to bavilo.

Kanada, šampión z roku 2022, sa 3. februára v Montreale ujala vedenia 3:1 nad Južnou Kóreou, keď Gabriel Diallo porazil Hong Seong-chan 7:5, 4:6, 6:1.

Dvojnásobné víťazné Chorvátsko remizuje s Belgickom 1:1 spolu s Argentínou a Kazachstanom.

Francúzsko vedie proti Taiwanu 2:0 v jednom z piatich kvalifikačných zápasov, ktoré sa skončia 4. februára. Podobnú výhodu má Česko pred Izraelom.

Do finále automaticky postúpia obhajcovia titulu Taliansko a druháci z roku 2023 z Austrálie, Veľkej Británie a Španielska.

2. februára viedli USA 4:0, pričom Austin Krajicek a Rajiv Ram si zabezpečili miesto výhrami vo štvorhre proti Ukrajine.

Taylor Fritz porazil Vladislava Orlova 6-3, 6-4 a porazil americký tím.

„Som hrdý na chalanov,“ povedal kapitán USA Bob Bryan o 32-násobných víťazoch, ktorí nezískali trofej od roku 2007.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close