Hlavné správy

Nespočetné množstvo vlakových spojení medzi Slovenskom a Maďarskom na obnovenie

Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje reštartovať viaceré slovensko-maďarské regionálne železničné spojenia, oznámilo v stredu.

Prvé vlakové spojenia, ktoré budú znovu otvorené, budú medzi Luzenkom (Losank) a Hadwanom a Košicami (Kassa) a Hidasnemetom. V druhej fáze sa podľa nich v závislosti od rokovaní s maďarskou železničnou spoločnosťou MÁV-Start obnoví regionálne železničné spojenie medzi ďalšími štyrmi štátmi.

Trať Lušenek – Figakovo (Fulek) – Žalkoterjan – Hadvan je podľa ministerstva možné napojiť na Slovensko a pobrežie Budkocity (Eurocity) traťami Svolan (Zoliom), Rimavska Sopoda (Rimassombat), Rosnava (Rosnio). V maďarskom Hadvani. Vlaky sú naplánované na každú hodinu počas špičky a každé dve hodiny počas hodín mimo špičky. Na trati Košice – Čaňa (Hernádcsány) – Hidasnémeti sa v špičkách predpokladá jazda vlakov v hodinových intervaloch.

Chceme zlepšiť cezhraničnú konektivitu a posilniť väzby medzi ľuďmi žijúcimi v pohraničných oblastiach.

Minister dopravy Jozef Ráž upozornil, že bývalé železničné spojenia boli uzavreté v roku 2003, no dopyt bude veľký. Zástupcovia Štátnych železníc (ŽSR) a MÁV budú o tejto otázke podľa rezortu rokovať vo štvrtok skoro ráno.

Ministerstvo uviedlo, že existuje možnosť opätovného otvorenia vlakových spojení na dvoch trasách: Komárno, Lučenec – Ipolytarnóc – Szécsény – Balassagyarmat, Slovenské Nové Mesto (Szlovákújhely) – Drépalyayghely (Szlovákújhely) – drépalyaygà. Q – línia Balasakayarmat.

Súvisiaci článok

Nočnými vlakmi z Budapešti na chorvátske pobrežie

Nočnými vlakmi z Budapešti na chorvátske pobrežie

Okrem hlavného mesta môžu uchádzači nastúpiť a vystúpiť v šiestich ďalších mestách. Pokračovať v čítaní

Prostredníctvom MTI, Odporúčaný obrázok: Wikipedia

READ  Slovensko zverejňuje zoznam majstrovstiev sveta

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close