Svet

Nie je potrebné cestovať do zahraničia! Keňa spustila nové iniciatívy na prilákanie turistov

V rámci tejto vizionárskej iniciatívy Kenya Tourism Board (KTB), marketingová agentúra krajiny, odhalila, že jej cieľom je zvýšiť prílev turistov zo západnej Afriky propagáciou obchodného a rekreačného cestovania.

Počas stretnutia pri príležitosti začiatku série roadshow v Nigérii a Ghane generálny riaditeľ KTB John Sirchir zdôraznil dôležitosť tohto projektu „West Africa Roadshow“.

Sirchir zdôraznil integrálnu úlohu západoafrického trhu v stratégii prilákania turistov, pričom Nigéria (6 %) a Ghana (48 %) vykázali najväčšie zlepšenia v príjazdoch turistov v roku 2023 spomedzi potenciálnych trhov Kene.

S ambicióznymi ambíciami vedú KTB a Kenya Airways viac ako 15 spoločností v oblasti cestovného ruchu na trhové aktivity naplánované na 5. až 9. februára v rôznych mestách v Nigérii a Ghane, od ktorých sa očakáva, že prilákajú viac ako 400 obchodných partnerov.

Sirchir tiež dúfal, že kenskí obchodníci sa zapoja do obchodných stretnutí a osobných kontaktov s potenciálnymi cestujúcimi z Lagosu, Abuji a Akkry.

Poznamenal, že pravidelné lety medzi africkými mestami, zmiernenie cestovných obmedzení a elektronická cestovná autorizácia uľahčia návštevníkom prístup do Kene.

Kansaka Kiza, predseda West Africa Roadshow, vášnivo hovoril počas stretnutia, zdôraznil dôvod uprednostňovania domáceho cestovania a dôležitosť partnerstva medzi KTB a súkromným sektorom pri podpore turistických príchodov do Kene.

Kenský inštitút pre výskum turizmu uvádza, že 651 152 návštevníkov alebo 40,7 percenta z celkového počtu prichádzajúcich od januára do októbra 2023 pochádzalo z Afriky. Zrušila všetky vízové ​​požiadavky pre afrických cestujúcich, aby prilákala návštevníkov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close