Veda

Niektoré staršie ženy vyžadujú dodatočné skenovanie prsníkov. Prečo Medicare nebude platiť?

Mamografy môžu odhaliť nádory u žien s hustým tkanivom prsníka. Takže u týchto pacientov lekári často zahŕňajú druhé skenovanie – napríklad ultrazvuk alebo MRI – ktoré s väčšou pravdepodobnosťou odhalí rakovinu v skorých štádiách.

Niektorí starší pacienti sa však nečakane striedajú. Hoci mnohé ženy považujú dodatočné skenovanie za rutinnú formu prevencie, Medicare za to nezaplatí a niektorí pacienti si musia vziať poriadne zabrať.

Jolene Sommer (66), ktorá žije na Manhattane, absolvovala v marci každoročný skríning rakoviny prsníka. Ale personál kliniky povedal, že hoci jej mamograf bude plne pokrytý Medicare, takzvaný doplnkový ultrazvuk nie.

Pani Sommerová má husté prsia a v rodinnej anamnéze má rakovinu prsníka. Povedala, že počas svojho dospelého života absolvovala mamografiu a ultrazvuk. Povedal: „Nechápem, ako sa na diagnostický test, ktorý sa odporúča roky, zrazu Medicare nevzťahuje.“

Dodala: „Moja matka mala rakovinu prsníka, moja teta mala rakovinu prsníka – mám pocit, že to nestačí.“ „Zaujímalo by ma, či to bol test pre mužov, či by sa objavil rovnaký problém.“

Lenox Hill Radiology v New Yorku začala varovať pacientov, že ak sú poistení v Medicare, môžu stratiť až 450 dolárov, ak dostanú ultrazvuk prsníka, aj keď je známe, že prsné tkanivo je husté a extra bolo naskenované. Vykonané v ten istý deň ako skríningový mamograf.

V informačnom letáku poskytnutom lekárom sa uvádza, že Medicare sa vzťahuje na ultrazvuk prsníka za obmedzených okolností, ako napríklad „na posúdenie hmatateľných alebo nehmatateľných hmôt prsníka, nevysvetliteľných mamografov a iných príznakov alebo symptómov rakoviny prsníka“.

Usmernenie o tom, kedy a ako často sa nechať vyšetriť na rakovinu prsníka, sa v priebehu rokov zmenilo, ale mamografia, ktoré používajú nízke dávky röntgenového žiarenia na detekciu lézií, sa už dlho používajú na včasnú detekciu.

READ  10 malých zvykov, vďaka ktorým budete šťastnejší ako 98% ľudí

Ale mamografy v skutočnosti nemôžu „vidieť“ nádory v hustom prsnom tkanive; Obe sa na röntgenovom snímku javia ako biele. A husté prsia nie sú nezvyčajné: Zatiaľ čo hustota klesá s vekom, podľa National Cancer Institute sa zistilo, že približne polovica žien vo veku 40 rokov a starších, ktoré majú mamografiu, má husté prsné tkanivo.

Prsné tkanivo sa považuje za husté, keď obsahuje viac vláknitého a žľazového tkaniva a menej tukového tkaniva.

Od septembra budú všetky mamografické centrá v Spojených štátoch povinné informovať pacientky podstupujúce skríning rakoviny prsníka, či majú husté prsia. Snahu upozorniť na nedostatky mamografov u týchto pacientok iniciovali ženy, u ktorých sa rakovina zistila neskoro aj napriek pravidelnému mamografickému skríningu.

Samotné husté prsné tkanivo je rizikovým faktorom rakoviny prsníka. Ženy s extrémne hustým poprsím majú dvojnásobné riziko. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí majú „rozptýlené husté tkanivo“ alebo tu a tam husté tkanivo, majú viac prsného tkaniva ako tí, ktorí ho nemajú.

Zástancovia tvrdia, že pre ženy s hustým prsným tkanivom sú samotné mamografy „neúplným testom“ a niektorí vedci súhlasia. Dr. Dorraya El-Ashry, vedúca vedecká pracovníčka Nadácie pre výskum rakoviny prsníka, uviedla, že doplnkový ultrazvuk na sekundárny skríning hustých prsníkov je súčasným štandardom starostlivosti.

„U žien s najhustejšími prsníkmi bude mamograf vynechať asi polovicu – polovicu rakovín, ktoré sú prítomné,“ povedala Joanne Pushkin, výkonná riaditeľka vzdelávacej skupiny DensBreast-Info.

Pani Pushkinová uviedla, že najčastejšie otázky, ktoré skupina dostáva, sú od žien, ktoré sa snažia prejsť cez doplnkové vyšetrenie alebo zistiť, prečo neboli kryté poistením.

Dodal: „Na stole zostalo príliš veľa rakovín a premeškala sa príležitosť nájsť ich v ranom štádiu, keď sú najlepšie liečiteľné a možno ich prežiť.“

READ  „Rozhovor“ s rastlinami im môže pomôcť pripraviť sa na útoky

Organizácia podporuje zákon Find It Early Act, legislatívu navrhnutú zástupkyňou demokratov Rosou DeLauro z Connecticutu a zástupcom republikánov Brianom Fitzpatrickom z Pensylvánie. Opatrenie zabezpečí, aby všetky plány zdravotného poistenia pokrývali skríning a diagnostické zobrazovanie prsníkov, vrátane mamografov, ultrazvukov a magnetickej rezonancie, bez akéhokoľvek zdieľania nákladov.

Hovorkyňa federálnych centier pre Medicare a Medicaid Services uviedla, že ich politiky sa nezmenili: Medicare pokrýva ročný rádiologický skríning až do 100 percent pre ženy vo veku 40 rokov a staršie ako súčasť preventívnej starostlivosti.

Agentúra však rozlišuje medzi inými skríningovými testami, ako sú mamografy a ultrazvuky, a tými, ktoré sú účtované ako diagnostické nástroje, uviedol hovorca v e-maile.

A neexistuje všeobecná zhoda o hodnote alternatívneho skríningu pre ženy s hustými prsníkmi. American College of Radiology tvrdí, že 3-D mamografia zvyšuje počet rakovín, ktoré možno vidieť bez ďalšieho testovania, a ultrazvukové a MRI vyšetrenia môžu pomôcť odhaliť rakoviny, ktoré nie sú viditeľné na mamografe.

Ale ani Americká akadémia pôrodníkov a gynekológov, ani pracovná skupina pre preventívne služby USA nepodporili ďalšie metódy skríningu rakoviny prsníka u pacientov s hustým prsným tkanivom. Skupiny tvrdia, že na to nie sú dostatočné údaje z klinických štúdií.

S doplnkovými skríningovými metódami sú spojené aj nevýhody, ako je vysoká miera falošných poplachov pri ultrazvuku, čo spôsobuje zbytočnú úzkosť a následnú starostlivosť, a vysoké náklady spojené s MRI vyšetreniami.

ale v Minulý rok list pracovnej skupine, Pani DeLauro a zástupkyňa Debbie Wasserman Schultz, demokratka z Floridy, uviedli, že mnohé odporúčania panelu ohrozujú životy žien, vrátane toho, že pracovná skupina nedokázala rozpoznať „významné dôkazy podporujúce dodatočný skríning“ u pacientok s hustými prsníkmi zahrnuté.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close