Hlavné správy

Nová ochrana proti koronavírusu? COVID-19 môže tento liek na chrípku tiež zastaviť

Účinná látka Caregenate sa získava z červených rias. Spoločnosť ho používa vo svojich nosných sprejoch na liečbu rôznych vírusových ochorení, ako je prechladnutie alebo chrípka. Vo štvrtok to povedal generálny riaditeľ spoločnosti Andreas Grassauer „Karagénan môže rovnako ako protilátky neutralizovať vírus a tým chrániť bunky pred infekciou.“, Podľa PCD to potvrdili aj nezávislé štúdie z USA a Argentíny.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Karagénan spomaľuje množenie vírusu v nosnej dutine a krku a tiež minimalizuje riziko šírenia infekcie. Látka však ešte nie je k dispozícii v neobmedzenom množstve. „Samozrejme nemôžeme liečiť vážne chorých pacientov ležiacich v nemocnici so závažnou pneumóniou nosovým sprejom alebo hrdlovým sprejom – to je nám jasné.“ pridal Grassauer. Spoločnosť však tiež pripravuje inhalačný roztok.

Aby sa liečba a prevencia koronavírusovej infekcie karagénanom úradne povolila, musia sa vykonať ďalšie testy. „Regulačné orgány a orgány dohľadu nad trhom sú voči farmaceutickým spoločnostiam pomerne prísne. Podporujeme túto pozíciu.“ povedal Grassauer. Ďalšia fáza testovania sa medzitým uskutoční v Argentíne. Spoločnosť očakáva svoje výsledky v októbri.

READ  Očakáva sa, že posun Slovenska smerom k Rusku sa zvolením prezidenta podozrivého z Ukrajiny prehĺbi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close