šport

„Novak Djokovič je veľmi rafinovaný,“ hovorí bývalé eso ATP

Renesancia Johna Piercea je opäť v top 20 na svete v hodnotení mužskej štvorhry a bojuje o vytúženú Newcombovu medailu. V čase, keď je svet veľmi neistý, sú niektoré veci ako Pierce obchodovanie na kaskadérskom turné dobre známe.

Tridsaťtriročný grandslamový šampión a dvojnásobný víťaz finále ATP sa naďalej trápi. Pierce sa v roku 2021 dostal do štyroch finále, pričom vyhral tituly v Ženeve s Novozélanďanom Michaelom Venusom a Indian Wells so Slovákom Philipom Polaskom.

Pierceov sezónny rekord zahŕňa semifinálové vystúpenia na US Open, Ríme, Paríži a Viedni, s druhými v Queen’s Clube s Američankou Reilly Opelkou a San Diegom Polcekom. V zmiešanej štvorhre získala Beers s Ash Party v Tokiu olympijský bronz a s Číňankou Zhang Shuai postúpila do semifinále Wimbledonu.

Toto je kolekcia úžasných výsledkov pre muža, ktorý je zdanlivo pohodlný pri úniku pred svetlom. Peers zakončil sezónu dobre, vyhral 16 z posledných 20 zápasov v plodnom novom partnerstve s 36-ročným Poláškom. „Poslal som Filipovi správu okolo Wimbledonu, keď sme obaja hľadali partnerov,“ vysvetlil Pierce, ako sa prvýkrát dali dokopy.

„Filip sa ku mne vrátil o pár dní neskôr, takže som si myslel, že je v poriadku. Skúsme to urobiť. Bol veľmi jednoduchý.“ Svetová jednotka Novak Djokovič v roku 2021 prekoná takmer každého hráča. Tento rok bol pre Srba skutočným prekvapením a Joker sa v najpotrebnejšom čase vybral do Kopónskych hôr v Srbsku.

Dmitrij Tarsunov o Novakovi Djokovičovi

Bývalý ruský tenista Dmitrij Tarsunov verí, že Novak Djokovič získa ďalšie grandslamové tituly. Serbier je momentálne na úrovni 20 majorov s Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom, ale Tarsunov verí, že Djokovičovo telo a vek mu pomôžu preskočiť jeho odvekých rivalov.

Ruska, ktorú trénuje svetová sedmička Anett Kontaveitová, prirovnala Djokoviča k trojici a srbské hráčky naďalej herne dominovali. „Títo traja sa dopĺňajú, Djokovič sa vďaka Federerovi a Nadalovi stal silnejším hráčom.

READ  Euro 2020: Slovenský tréner dúfa, že proti Španielsku privedie šťastie do posledných 16 zápasov

Snažil sa nájsť spôsoby, ako ich prekonať, a stavil na prípravu tela. Momentálne je ako triatlonista a je veľmi precízny.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close