šport

Davisov pohár: Slovensko šokovalo Srbsko postupom do skupinovej fázy

Slovensko Srbsko, ktorému chýba 24-násobný grandslamový šampión Novak Djokovič, vyradilo tím, ktorý vyhral všetky štyri zápasy na halovej antuke v Kraljeve, aby postúpilo prvýkrát do skupinovej fázy nového formátu.

Prehrali svoje predchádzajúce štyri kvalifikačné zápasy, ale Lucas Klein a Igor Jeline im zabezpečili neprekonateľný náskok výhrami vo štvorhre, keď si Slovensko zabezpečilo slávne víťazstvo 4:0 nad víťazmi z roku 2010.

Brazília Prvýkrát sa dostali do skupinovej fázy výhrou 3:1 nad Švédskom, čo je ich tretie víťazstvo na tohtoročnom turnaji po tom, čo v I. svetovej skupine zdolali Čínu a Dánsko, aby sa kvalifikovali.

The Amerike Výhra 4:0 nad Ukrajinou na neutrálnom mieste v litovskom Vilniuse.

32-násobný víťaz USA sa uchádzal o prvý titul v Davisovom pohári od roku 2007 s Austinom Krajicekom a Rajivom Ramom vo štvorhre proti Iljovi Beloborodkovi a Oleksijovi Krutikovi.

Štyri remízy išli ďaleko Nemecko Porazili Maďarsko 3:2 Holandsko Poraziť Švajčiarsko rovnakým skóre. A vyhrali 3:2 Argentína A ČileVíťaz Kazachstanu a Peru.

Holanďania vyhrali posledné dva dvojhry nad Švajčiarskom 2:1. Osem z 11 setov počas turnaja išlo do tie-breaku, pričom Bottic van de Sandsulp vyhral rozhodujúcu gumu proti Marc-Andrea Hüslerovi 5-7 7-6 (7-5) 6-3 proti partizánskemu domácemu publiku.

Svetová 24-ka Jan-Lenard Struff spečatil víťazstvo Nemecka víťazstvom 6-3 6-2 nad Mattom Valkuszom, ktorý je mimo svetovej 200-ky, v záverečnom dvojhre v Maďarsku.

Nakoniec Argentína vyhrala nad Kazachstanom 3:2. Rovné výhry Timofela Szatova nad Tomasom Martinom Etcheverrym a Franciscom Cerundolom doviedli súboj k rozhodnutiu, kde víťazstvo 6-4 3-6 7-6 (8-6) nad Dmitrijom Babkom proti Sebastianovi Baezovi spečatilo miesto Argentíny. plošina.

V Santiagu Čile prehralo 2:1 v kvalifikácii proti Peru. Víťazstvo vo dvojhre Nicolasa Jarryho a Alejandra Tabilla zabezpečilo konečné miesto v septembrovej skupinovej fáze.

READ  3 hráči, ktorých bude možné sledovať v roku 2021 World Juniors

Predtým to bola výhra 4:0 Francúzsko v čínskom Taipei a republika Che V dome Izraela, keď Kanada Montreal zdolal Južnú Kóreu 3:1.

Fínsko Portugalsko postúpilo do skupinovej fázy druhý rok po sebe domácim víťazstvom 3:1.

Belgicka Zizo Berks nadviazal na svoje šokujúce úvodné víťazstvo nad chorvátskou bývalou svetovou trojkou Marinom Čiličom a celkovo 3:1 rozhodujúcim druhým víťazstvom vo dvojhre vo Varastíne, keď porazil domácu nádej Duje Ajdukoviča 6:1 7:5.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close