šport

EURO 2020: Michal Ďuriš zlomil aj Tomáša Hubočana

dnes 18:05
|

Ak sa proti Severnému Írsku uskutoční dobrá a silná hra, bude schopný tento súboj zvládnuť. Toto sa potvrdilo už v minulosti. Myslí si to režisér Michal Ďuriš, podľa ktorého by sa na nasledujúcom reprezentačnom zraze mohol zostaviť taký silný tím. Vyjadril sa tiež k návratu Tomáša Hubočana, Vladimíra Weissa mladšieho a možnému príchodu Martina Škrtela.

Štefan Tarkovič

Prečítajte si tiež

Štefan Tarkovič zverejnil nomináciu Slovenska na play-off o EURO 2020 a …

Pred rozhodujúcim zápasom o postup na EURO 2020 zasiahla slovenskú futbalovú reprezentáciu vlna veľkých zmien. Tým sa začalo vylúčenie českého trénera Pavla Hapala z postu hlavného kormidelníka „sokolov“ a po príchode dočasného trénera Štefana Tarkoviča sa v nominácii objavilo niekoľko zaujímavých mien.

Asi po roku si ľavý obranca oblečie „najcennejší dres“ Tomáš Hubočan, je pravdepodobný aj návrat kapitána Martin Škrtel a po dvoch rokoch sa v národnom tíme predstaví aj „enfant terrible“ slovenského futbalu Vladimír Weiss ml..

Predchádzajúci doterajší realizačný tím sa navyše vrátil do služieb našej reprezentácie, teda celý tím prešiel výraznou zmenou po skončení Hapala s jeho asistentom Otom Brunegrafom.

Ak budeme mať dobrú a silnú hru, výsledky sa dostavia. Už v minulosti sme sa mohli presvedčiť, že keď sme mali dobrú hru, darilo sa nám lepšie a dokázali sme poraziť oveľa hlasnejšie tímy ako Severné Írsko.

Michal Ďuriš

Michal Ďuriš

útočník slovenskej reprezentácie

Cieľ bol jasný – dôležitý impulz pred rozhodujúcou bitkou o postup na EURO 2020. V prvej nominácii Štefana Tarkoviča sa zatiaľ predstavilo iba devätnásť hráčov, jediným zakončovateľom je však Michal Ďuriš.

Skúsený 32-ročný útočník cyperskej Omonie Nikózia priznal, že ho mrzí Pavel Hapal, ale zmeny v slovenskej reprezentácii môžu priniesť želaný výsledok a úspech.

Michal Ďuriš, SlovenskoFotogaléria

Michal Ďuriš, Slovensko

Zdroj: TASR

O čom sa dočítate v rozhovore s Michalom Ďurišom:

  • ako vníma skutočnosť, že je zatiaľ jediným útočníkom v nominácii
  • prečo je návrat bývalých hráčov pre neho pozitívnou správou
  • či sa pokúsil rozprávať aj so samotným Tomášom Hubočanom
  • prečo môže byť návrat Weissa mladšieho v prospech tímu
  • ktorá hovorí zmena Hapal – Tarkovich
  • ako vidí moc Severného Írska a čo od nich očakáva
  • prečo si myslí, že sa v reprezentácii formuje veľmi silný tím
READ  Coventry Place zajme Colton Yellow Horn z klanu Glasgow

Ako hodnotíte nomináciu trénera Tarkoviča, hoci má zatiaľ iba 19 členov a ste v nej jediný útočník?

„V prvom rade som rád, že som v národnom tíme. Najmä v takých dôležitých momentoch, keď hráme finále žrebovania EURO 2020. Situácia vo svete je teraz veľmi zložitá a tréner sa rozhodol urobiť také 19-členná nominácia a postupne budú pribúdať hráči. Sú tu aj ďalší útočníci, do tímu a pre každý post sa pridajú ďalší hráči. Takže to, či som teraz sám útočníkom, nie je vôbec dôležité. “

Napriek tomu, že do kádra pribudnú ďalší hráči, nepociťujete mierny tlak na plecia, že ste zatiaľ jediný zakončovateľ?

„Áno, pretože je to veľmi dôležitý zápas. Jedná sa o EURO 2020 a naše posledné výsledky neboli ideálne. Aj keď máme šancu, pokúsime sa ju využiť. Vidina postupu na majstrovstvá Európy je niečo veľké a Verím, že posledný krok zvládneme. ““

K nominácii sa vrátili Tomáš Hubočan a Vladimír Weiss mladší. a v hre je stále aj príchod Martina Škrtela. Ako to všetko vnímate?

„Jednoducho sme si to všimli. S týmito chlapcami sme už zažili predchádzajúce majstrovstvá Európy. Každý z nich má veľké skúsenosti a kvalitu. Aj keď sa ich vek často analyzuje, je to iba číslo. Ak to tí chlapci cítia, Som rád za ich rozhodnutie.Bol som s Tomášom v dennom kontakte a dlho som to zvažoval.

Keď sme sa o tom spolu rozprávali, prevládali v nej iba pozitíva. Som šťastný, že sa rozhodli, a hoci má „Škrťo“ stále nejaké menšie zranenia, verím, že bude v poriadku a pripojí sa k nám. „

Tomáš Hubočan (Slovensko) ďakuje fanúšikomFotogaléria

Tomáš Hubočan (Slovensko) ďakuje fanúšikom

Zdroj: TASR

Nepokúšali ste sa zlomiť Tomáša Hubočana, aby do toho šiel?

„(Smiech) Môj názor poznal od začiatku. Tréner Tarkovič sa ho spýtal, či si to vie predstaviť, dal mu nejaký čas na rozmyslenie a ja som ho do toho tiež trochu tlačil (smiech). Dlho sme sa o tom rozprávali a našiel veľa pozitívnych vecí. Som rád, že dal slovo a je späť. “

Aj keď Tomáš vie najlepšie, čo bolo podľa neho pre neho rozhodujúce, že sa konečne vrátil?

READ  Premier League: Výsledky, 5. kolo

„Samozrejme, večierok. Celý realizačný tím, v ktorom ‚Hubko‘ pracoval, bol vrátený a bol s nimi stále v kontakte. Ďalšou vecou je šanca na postup na majstrovstvá Európy, tiež osoba trénera Tarkoviča, čo bolo niekoľko vecí pre ktorú sa rozhodol vrátiť. “

Nová posila klubu Vladimír Weiss mladší počas tlačovej konferencie klubu ŠK Slovan Bratislava.

Prečítajte si tiež

Štefan Tarkovič vysvetlil, prečo vzal do národného tímu aj Vladimíra Weissa

Prekvapený bol najmä návrat Vladimíra Weissa mladšieho., ktorá sa len nedávno postarala o ďalšiu kontroverziu. Vnímate jeho povolanie do národného tímu ako?

„Je to tiež pozitívne. Nebudeme si klamať, Vlado je stále veľmi kvalitný. Či už hral v Katare, alebo teraz v Slovane, stále má kvalitu. Myslím si, že môže stále pomôcť reprezentácii. Jeho návrat vítam, akceptujem trénera Tarkovichovo rozhodnutie a tiež sa teším.

Vždy som s ním dobre spolupracoval, či už na ihrisku alebo mimo neho, a že existujú nejaké kontroverzie? Bohužiaľ to lemuje jeho kariéru a patrí mu to. Skôr by som sa pozrel na to, či vie reprezentácii pomôcť alebo nie. Podľa mňa určite áno. „

Nebudeme si klamať, Vlado je stále veľmi kvalitný. Či už hral v Katare alebo teraz v Slovane, stále má kvalitu. Myslím si, že reprezentácii môže ešte pomôcť.

Michal Ďuriš

Michal Ďuriš

útočník slovenskej reprezentácie

Keď sa vrátime ku koncu trénera Pavla Hapala, ktorého nahradil Štefan Tarkovič, čo si o tom všetkom myslíte? Stalo sa to krátko pred rozhodujúcim zápasom o postup na EURO 2020. Myslíte si, že to bolo potrebné pre nejaký nový impulz?

„Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, pretože každá zmena trénera nie je úplne príjemná. Výkonný výbor SFZ tak rozhodol, takže to musíme rešpektovať. Môžem povedať len toľko, že stále máme šancu na majstrovstvách Európy a urobíme všetko pre to, aby sme sa tam dostali. Mrzí ma tréner Pavel Hapal, ale sám s tým nič neurobím. “

Michal Ďuriš v súboji s Garethom McAuleyom zo Severného ÍrskaFotogaléria

Michal Ďuriš v súboji s Garethom McAuleyom zo Severného Írska

Zdroj: SITA

Severnému Írsku ste už čelili. Pred štyrmi rokmi s nimi Slovensko remizovalo v priateľskom zápase v Trnave 0: 0 a odohrali ste 65 minút. Čo poviete na tohto súpera?

READ  Stolný tenis | Ibrahim Hamadov podporuje rozhodnutie psa

„Určite budú veľmi nepríjemným súperom, ako každé ostrovné mužstvo. Budú podobné Írsku, takže nás čaká fyzicky náročný zápas, ale myslím si, že to bude viac o nás. Podľa môjho názoru máme vyššia kvalita ako Severné Írsko. Budeme sa snažiť udržať loptu na svojich kopačkách a možno to bude zápas o jednu chybu. Musíme hrať zodpovedne, rovnako ako proti Írom, a ak dostaneme šancu, musíme sa pokúsiť jednoducho to musíme urobiť. ““

Severné Írsko rovnako ako my nie je v najlepšej forme, keď nevyhralo deväť zápasov za sebou v riadnom hracom čase a v súťažnom zápase. Môže o niečom hovoriť?

„Nikdy sa nemôžeme spoliehať na štatistiky. Môžu klamať. Vieme, o čo v tomto zápase hráme a vedia to tiež. Navyše sa hrá iba jeden zápas a my budeme hosťujúcim mužstvom.“

Budú veľmi nepríjemné, takže sa na ne musíme zodpovedne pripraviť. Stále máme pred sebou dostatok času, aby sme sa na ne čo najlepšie pripravili. Ale ak budeme mať dobrú a silnú hru, výsledky sa dostavia.

V minulosti sme sa mohli presvedčiť, že keď sme mali dobrú hru, darilo sa nám a dokázali sme poraziť oveľa hlasnejšie tímy ako Severné Írsko. Verím, že takáto hra teraz bude, ale že návrat niektorých starých mien ju ešte viac zmobilizuje. Verím, že to dokážeme. „

Severné Írsko, Kyle Lafferty

Prečítajte si tiež

Vynikajúca správa pre Severných Írov pred finále žrebu proti Slovensku

Slovensko hrá v Belfaste na ihrisku súpera, je však možné, že bude prítomných 600 divákov. Nie je to veľa, ale s domácim tímom môže niečo urobiť, ak vidia svojich fanúšikov iba na tribúne. Aj keď v malom počte. Môže to byť jedna z ich výhod?

„Všimol som si túto informáciu, ale dá sa niečo urobiť? Ťažko povedať. 600 divákov nie je veľa, ale na tom prázdnom štadióne ich počuť. Ale nejako by som to nevyriešil, pretože verím, že to bude hlavne o nás.“ . Musíme nastaviť hlavu tak, aby sme tam vyhrali. Verím, že to zvládneme a po záverečnom hvizde sa na to budeme tešiť. „


Derby medzi Ferencvárosom a Újpestom s 15 000 fanúšikmi:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close