Novak Djokovič zostáva na ceste k titulu

Novak Djokovič postúpil do 3. kola Roland Garros 17. rok po sebe. Obhajca titulu porazil Slováka Alexa Molkana 6:2, 6:3, 7:6 za dve hodiny a 16 minút na kurte Court Suzanne-Lenglen a získal tak svoje 83. víťazstvo na Roland Garros.

Alex, ktorý trénoval Marián Vajda, dlhoročný Novakov tréner, hral dobre, aby zostal v kontakte so svetovou desiatkou aj v treťom sete. 1. Djokovič v tajbrejku 7:4 postúpil z prvej priečky medzi 32 najlepších. Novak vypálil desať es a zahodil podanie raz z dvoch príležitostí, ktoré sa súperovi ponúkol.

Djokovič premenil 43 % návratových bodov z ôsmich šancí do štyroch brejkov, v úvodných dvoch setoch dominoval na mítingoch a v treťom sa držal.

Novak Djokovič postúpil do tretieho kola v Paríži

Svet č.

1 mal 40 víťazných a 19 nevynútených chýb. Veľmi dobre kontroloval svoje údery a robil veľmi citeľný rozdiel vo výmenách medzi piatimi a ôsmimi údermi. Novak bol jediným hráčom na ihrisku v úvodnom zápase, keď vo svojich hrách stratil len pár bodov, aby si vyslúžil dva brejky na 6-2.

Djokovič využil prvý brejk vo štvrtom zápase a viedol 3:1. Novak sa zamiloval v siedmom zápase, aby viedol 5:2, a úvodný gól v ďalšom zápase ukončil v 28. minúte. V druhom sete bola len jedna šanca na brejk a Djokovič sa jej chytil v šiestom geme a kontroloval skóre.

Srb si vzal brejk na 3:2 po forhendovej chybe od Molkana a podržal ho na 5:2 na 15 s forhendovým winnerom v ďalšom. Djokovič uzavrel set držaním v deviatom zápase po uvoľnenom bekhende od Molkana a za 70 minút viedol 6:2, 6:3.

Víťazom podania v úvodnom geme tretieho setu bola ľavačka. Srb sa v ďalšom geme premenil na 1:1 a v treťom geme si vytvoril šancu na brejk po forhendovej chybe súpera. Alex to poprel perfektným drop shot winnerom a druhý si zachránil forhendovým winnerom o ďalšiu dvojku.

READ  Tottenham „preskúmajte“ ponuky za 103 miliónov libier Serie A na Hotspur Way

Novak si vybojoval tretiu šancu na brejk a následne naštrbil forhendovú chybu, aby zápas vyrovnal na 2:2. Obom hráčom sa v nasledujúcich štyroch zápasoch darilo a vyrovnali skóre na 4:4. Molkan odvrátil bod zlomu v hre deväť s víťazným podaním a set sa po troch pohodlných jamkách dostal do tie breaku.

Novak po forhendovej chybe Alexa otvoril vedenie na 3:2 a ďalší bod získal smečom. Djokovič spečatil dohodu v 11. bode po bekhendovej chybe súpera, ktorá sa dostala na najvyššie miesto.