Ekonomika

Nový Audi S3 prichádza s 310 konskými silami

Výkon motora sa zvýšil na 310 hp.

Ingolstadtu. Po jarnej premiére nového Audi A3 Sportback je k dispozícii aj jeho ostro vyladená verzia S3. Opäť platí pre Sportback a Sedan.

Audi založilo triedu prémiových kompaktných horúcich prielezov s modelom S3 pred viac ako 20 rokmi a chce pokračovať v tradícii.

V najnovšej verzii je S3 poháňaný 2,0-TFSI 2.0-valcovým (310 k) benzínovým motorom s krútiacim momentom až 400 Nm. Zrýchlenie z nuly na sto sa nezmenilo, takže tlačí vodiča do sedadla do 4,8 sekundy.

K dispozícii bude iba 7-stupňová automatická prevodovka S-tronic. Pri akcelerácii sa však S3 pohne do asfaltu so všetkými štyrmi pneumatikami vďaka jazde quattro.

Aj pri štandardných tlmičoch je podvozok znížený o 15 milimetrov a štyri odvetrávané kotúčové brzdy zaisťujú bezpečné spomalenie. Športový podvozok S s adaptívnymi tlmičmi za poplatok.

K vybaveniu patria štandardné plné LED svetlá, matica je za poplatok. Rovnako ako v prípade štandardu A3 sa na palube objaví nová generácia infotainmentu MIB3. Sľubuje rýchlejšie reakcie a vysokorýchlostné pripojenie k internetu.

Súvisiaci článok Audi A3 Sportback pokračuje v predaji. Čo ponúka Premium Golf? Čítať

Nový Audi S3 samozrejme poznáte aj zvonku vďaka agresívnejším nárazníkom s väčšími vstupnými otvormi.

Automobilový výrobca Sportback sa prezentuje v žltom Pythone a trochu pripomína prvý A3 v žltej Imole. Červené Tango je opäť vyhradené pre S3 Sedan.

Úvodná edícia Edition One sa bude predávať v týchto farbách, ktoré sa začnú v Nemecku na Sportback s cenou 46 302 eur a za Sedan 47 179 eur.

Ak vás nový model S3 neinšpiroval, môžete sa tešiť na silnejšiu verziu RS3, ktorá bude opäť vybavená správnym päťvalcom, ale až budúci rok.

READ  História ekonomickej a politickej integrácie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close