Ekonomika

Nový Audi S3 prichádza s 310 konskými silami

Výkon motora sa zvýšil na 310 hp.

Ingolstadtu. Po jarnej premiére nového Audi A3 Sportback je k dispozícii aj jeho ostro vyladená verzia S3. Opäť platí pre Sportback a Sedan.

Audi založilo triedu prémiových kompaktných horúcich prielezov s modelom S3 pred viac ako 20 rokmi a chce pokračovať v tradícii.

V najnovšej verzii je S3 poháňaný 2,0-TFSI 2.0-valcovým (310 k) benzínovým motorom s krútiacim momentom až 400 Nm. Zrýchlenie z nuly na sto sa nezmenilo, takže tlačí vodiča do sedadla do 4,8 sekundy.

K dispozícii bude iba 7-stupňová automatická prevodovka S-tronic. Pri akcelerácii sa však S3 pohne do asfaltu so všetkými štyrmi pneumatikami vďaka jazde quattro.

Aj pri štandardných tlmičoch je podvozok znížený o 15 milimetrov a štyri odvetrávané kotúčové brzdy zaisťujú bezpečné spomalenie. Športový podvozok S s adaptívnymi tlmičmi za poplatok.

K vybaveniu patria štandardné plné LED svetlá, matica je za poplatok. Rovnako ako v prípade štandardu A3 sa na palube objaví nová generácia infotainmentu MIB3. Sľubuje rýchlejšie reakcie a vysokorýchlostné pripojenie k internetu.

Súvisiaci článok Audi A3 Sportback pokračuje v predaji. Čo ponúka Premium Golf? Čítať

Nový Audi S3 samozrejme poznáte aj zvonku vďaka agresívnejším nárazníkom s väčšími vstupnými otvormi.

Automobilový výrobca Sportback sa prezentuje v žltom Pythone a trochu pripomína prvý A3 v žltej Imole. Červené Tango je opäť vyhradené pre S3 Sedan.

Úvodná edícia Edition One sa bude predávať v týchto farbách, ktoré sa začnú v Nemecku na Sportback s cenou 46 302 eur a za Sedan 47 179 eur.

Ak vás nový model S3 neinšpiroval, môžete sa tešiť na silnejšiu verziu RS3, ktorá bude opäť vybavená správnym päťvalcom, ale až budúci rok.

READ  Boris Johnson sa vyhýba humanitárnej pomoci ukrajinským utečencom prichádzajúcim do Británie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close