Ekonomika

Nový Zéland predlžuje výluku v Aucklande

Epidémia Govt-19 zabila od konca decembra 2019 na celom svete najmenej 4,6 milióna ľudí, uvádza sa v správe, ktorú v nedeľu 12. septembra napoludnie pripravila agentúra France-Press (AFP). Vzhľadom na priamu a nepriamu vysokú úmrtnosť na COVID-19 Svetová zdravotnícka organizácia odhaduje, že počet infekcií môže byť dva až trikrát vyšší ako štatistický odhad.

  • Nový Zéland: Dlhé väzenie v Aucklande

Predsedníčka vlády Jacintha Arternová 26. augusta 2021 vo Wellingtone na Novom Zélande.

Najväčšie mesto Nového Zélandu bude kontrolované najmenej týždeň, aby sa zabránilo šíreniu variácií delta. “dospievanie”V pondelok 13. septembra to oznámila premiérka Jacinta Arternová.

Mnohí z dvoch miliónov obyvateľov Aucklandu sú bez domova ako na pohľad “Tajomný prípad” Zatiaľ nie je spojený so skupinami, vysvetlil M.Ja Ortern. „Tieto záhadné prípady pokračujú a viac nás znepokojuje detekcia prostredníctvom sledovania a skríningu ľudí, než kontaktné sledovanie.“Dvojica mJa Ortern.

Nový Zéland zaviedol 17. augusta národnú uzávierku, pretože bol zaznamenaný prvý prípad vysoko nákazlivého typu delty. Minulý týždeň však bol zákaz zadržania v celej krajine zrušený, s výnimkou Aucklandu, pretože v meste boli hlásené všetky nové prípady. Predseda vlády odmietol odstránenie prísnych obmedzení Aucklandu pred 21. septembrom, špekuloval však, že mesto, ktoré má v súčasnosti výstrahu 4 a viac, by malo ísť ešte o krok ďalej.

Články vyhradené pre našich zákazníkov Čítaj viac Govt-19: Nový Zéland sa obmedzuje na tri dni, pričom na oplátku čelí rozdielom v delta
  • Austrália: Kontrola nad hlavným mestom Canberra bola predĺžená o mesiac

Po nahlásení prvého prípadu Govt-19 mestu bolo 400 000 obyvateľov Canberry nútených zostať mesiac doma. Väzenie hlavného mesta Austrálie potrvá ešte minimálne mesiac, pričom predstavitelia avizovali, že sa predĺži z utorka 14. septembra na polovicu októbra.

Epidemiologické zameranie spojené s delta variantom, ktorý je veľmi nákazlivý, je zatiaľ 252 aktívnych prípadov a 276 vyliečených. Andrew Barr, vedúci vlády austrálskeho hlavného mesta, uviedol, že úrady budú naďalej kontrolovať šírenie vírusu a očkovať čo najviac ľudí.

READ  Elektrické SUV sú na predaj na Slovensku

„Toto je najbezpečnejšia cesta. Umožní to Vianoce, letné prázdniny a rok 2022 bez akéhokoľvek rizika.“Povedal to na tlačovej konferencii

Sydney, 13. september 2021.

Naopak, obyvatelia Sydney sa stretli na spoločnom výlete v pondelok, prvý deň oslobodenia od dlhoročného trestu odňatia slobody. Rodina a priatelia sa zhromaždili v parkoch a plážach najväčšieho austrálskeho mesta a jedenásť týždňov sledovali paralyzovanú edíciu Delta.

Je to len začiatok návratu do normálneho života, ale keďže pravidlá sú prísne, vonkajšie stretnutia sú obmedzené na maximálne päť ľudí, ktorí sú na hodinu úplne očkovaní. Niektoré dôležité oblasti stále podliehajú prísnejším pravidlám. Cestovanie v okruhu 5 km od mesta je zakázané.

Prečítajte si naše šifrovanie: V Austrálii sa nulová Govtova stratégia potáca pred verziou Delta
  • Veľká Británia: Očkované deti vo veku 12-15 rokov

Na základe rady vedúcich lekárov zo štyroch krajín Spojeného kráľovstva (Anglicka, Škótska, Walesu a Severného Írska) vláda v pondelok večer oznámila, že Spojené kráľovstvo očkuje 12-15-ročných detí začiatkom budúceho týždňa.

Očkovaciu schému vykonávajú školy, ako už pri iných očkovacích látkach, so súhlasom rodičov alebo úradov. Miestne vlády v Škótsku, Walese a Severnom Írsku sú povinné oznámiť svoje rozhodnutie.

Toto odporúčanie sa líši od zistení tímu dohliadajúceho na očkovaciu kampaň, čo vyvoláva obavy z neochoty rodín realizovať ho napriek obavám spojeným so začiatkom nedávneho školského roka.

Tri milióny dospievajúcich v tejto vekovej skupine sú oprávnené na prvú a jednorazovú dávku vakcíny Pfizer-Bioentech vo Veľkej Británii. Štyria britskí hlavní lekári požiadali panel, aby sa rozhodol, akonáhle budú na celom svete k dispozícii údaje o podávaní druhej dávky dospievajúcim v tejto vekovej skupine.

Pretože deti staršie ako 12 rokov majú zdravotné problémy, sú náchylnejšie na Covit-19, ktorý je už spôsobilý na očkovanie pre všetky osoby vo veku 16-17 rokov.

  • Portugalsko: Povinné nosenie masiek sa skončilo

Lisabon, 10. september 2021.

Nosenie masky bolo v pondelok vynútené v Portugalsku, ktoré má najvyššiu zaočkovanosť na svete a najnižší počet nových prípadov koronavírusu. Tento krok prichádza, pretože parlament od konca októbra 2020 neprijal legislatívu, ktorá narúša masky.

READ  Jeden šok sa strieda s druhým. Štúdia tvrdí, že Nemecko stratilo hlavný ťah ekonomiky

Riaditeľstvo verejného zdravotníctva v príkaze vydanom v pondelok vysvetlilo, že v prípade nerešpektovania sociálneho priestoru alebo vtedy, keď je to možné, sa odporúča nosiť masku. Maska je teda povinná na verejných miestach, ako sú obchody, verejná doprava, školy alebo divadlá.

Čítaj viac Covit-19 po celom svete: Od Portugalska cez Kanadu po Maltu sa obmedzenia zameriavajú na turistov
  • Pápež nazýva „bratstvo“ za hranicami

13. septembra 2021 prijala pápeža Františka v Bratislave prezidentka Slovenska Susanna Kaputova.

Pápež František sa v pondelok pohádal „Bratstvo“ Prekročenie hraníc v Európe, ktorú Kovit-19 počas návštevy Slovenska veľmi zasiahol, by muselo obnoviť jej epidemicky oslabené hospodárstvo. „Práve toto bratstvo musíme vyvinúť najnaliehavejšiu integráciu.“Suverénny pápež odporučil hovoriť s politickými a občianskymi orgánmi tejto krajiny s 5,4 miliónmi ľudí.

„Po ťažkých mesiacoch epidémie je teraz naliehavé očakávané oživenie hospodárstva na podporu plánov obnovy z EÚ naliehavé, pretože sa odvíja s mnohými ťažkosťami.“Franis prišiel do Bratislavy v nedeľu po zastávke v Budapešti, kde za zatvorenými dverami rokoval so zvrchovaným vodcom Victorom Orbanom.

„Táto krajina musí znova potvrdiť svoje posolstvo jednoty a mieru a to, že Európa sa dokáže odlíšiť jednotou a dostať sa cez hranice do centra dejín.“, Prosila

Svet s AFP

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close