Ekonomika

Dodávky modelu Tesla Model Y do Európy mohla spočiatku zabezpečovať Čína

Po správe, že sa bude dovážať do Európy, sa vyrába v Číne Tesla Model 3, tu je nová správa, ktorá hovorí niečo podobné o Tesle Model Y.

Počas tohto roka to uviedol Elon Musk Tesla Model Y nebudú dovážané z USA do Európy. V apríli dodal, že na švajčiarskom trhu sa ich dočkajú zhruba o rok a pochádzajú z európskej továrne Giga Berlín. Podľa pôvodných plánov mala byť výroba európskeho modelu Y spustená v polovici budúceho roka.

Stavba Giga Berlín postupuje veľmi rýchlo, možno rýchlejšie, ako sa očakávalo. Napriek tomu sa zdá, že začatie výroby „začiatkom roku 2021“, ako ich v súčasnosti oznamuje konfigurátor pre mnohé európske trhy, by mohlo byť pre nemeckú továreň pomerne ambicióznym plánom.

V tejto súvislosti teda nová neoficiálna správa, ktorá sa s ňou spája Tesmanian, niečo by mohlo byť. Portál uvádza, že od ich zdroja, ktorý má byť o veci informovaný a ktorý si neprial byť menovaný, omša výroba Tesly Model Y v Číne začne v decembri a tento model sa má tiež doviezť do Číny Európy.

Tvrdí to zdroj Giga Šanghaj rozširuje svoju výrobnú kapacitu elektromobily nielen pre domáci trh. Minulý mesiac to Bloomberg a Reuters informovali Mala by sa vyvážať aj Európa Tesla Model 3 „Vyrobené v Číne“ (MIC).

Prvým zahraničným trhom, na ktorom Tesla Model Y MIC „vyzerá“, by mohla byť Južná Kórea a Japonsko. Zdroj však tiež hovorí, že v decembri by sa mal „začať“ aj Model Y pre Európu. Aj keď to nie je úplne v súlade so začiatkom výroby začiatkom roku 2021, ktorý ohlásia európski konfigurátori, medzitým mohli výrobné plány v Číne napredovať rýchlejšie, ako sa očakávalo.

Berlínsky model Y si počká na nové batérie

Ďalšou vecou, ​​ktorá sa môže javiť ako dôveryhodná, je skutočnosť, že to včera potvrdil Elon Musk elektromobily z Giga Berlín budú používať nové štrukturálne batérie s novými 4680 článkami. Tieto články sa v súčasnosti vyrábajú iba ako súčasť pilotnej operácie v USA. Ich masovejšia výroba sa predpokladá asi o rok. Výroba batérií v Giga Berlín je navyše naplánovaná až v druhej fáze.

Šéf spoločnosti Tesla tiež uviedol, že v Berlíne bude predstavených množstvo nových technológií, ktoré podľa neho „znamenajú významné výrobné riziko“. Dodal, že americký závod vo Fremonte a čínska továreň Giga Šanghaj by mali predstaviť nové technológie asi 2 roky, keď sa preukážu v Giga Berlín. Takže počiatočná výroba Tesly Model Y s úplne novou architektúrou podvozku a batériou v Giga Berlin by mohla byť skôr „beta testom“.

To môže vzbudzovať dojem, že sa zákazníci čoskoro nedočkajú hromadnejších dodávok modelu Y „Made in Europe“. A toto obdobie by mohlo pomôcť prekonať čínsku továreň, ak dokáže vyrábať Model Y nad rámec domáceho dopytu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla znížila cenu modelu 3 MIC, dosiahla rekord v predaji a kúpila novú spoločnosť
Šéf koncernu VW testoval Teslu Model Y. Je to pre nich „referenčný elektromobil“.
Test spotreby a dojazdu Tesiel Model Y, 3, S a X pri diaľničnej rýchlosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close