Ekonomika

Opel Crossland dostal tvár v štýle Mokka. Zbavil sa X-ka

Opel Crossland prekonal dôkladný facelift. Nová tvár, nové meno.

CrosslandX už nie je CrosslandX, ale iba Crossland. Na druhej strane má tvár v štýle kolegu menom Mokka. Nový dizajnový jazyk značky Vizor sa pretavil do druhého modelu. A sedí mu to celkom prekvapivo dobre. Nové sú tiež predný a zadný nárazník, chrómové doplnky, čierny lesklý plast vizuálne predlžujúci zadné okno a nové sú tiež tlmené zadné združené svetlomety. Celkovo majú nové vizuálne prvky dodať vozidlu atraktívnejšiu tvár a väčší cit. Pretože Crossland nedostal veľkú zemepisnú šírku.

Na druhej strane v kabíne je miesto až pre štyroch cestujúcich. Automobil stojí na rovnakých základoch ako C3 Aircross, ale Nemci mu poskytli kus know-how v oblasti efektívnosti využívania vnútorného priestoru. Ponecháva si možnosť zakúpenia sedadiel s certifikátom AGR a ponecháva fyzické tlačidlá na najdôležitejších ovládacích prvkoch. Auto má 8-palcovú dotykovú obrazovku s 3D mapami a s pripojením CarPlay a Android Auto.

Aktualizované boli tiež asistenčné systémy vrátane adaptívnych LED svetiel, head-up displeja a asistenta núdzového brzdenia. Na palube je tiež tempomat, cúvacia kamera a parkovací asistent.

Nové sú 16 a 17-palcové disky, nové je tiež GS Line +, ktoré okrem sedadiel AGR pridáva čiernu strechu a špeciálne disky z ľahkej zliatiny v čiernej farbe.

Ponuka motorov sa javí podobná, pravdou však je, že Opel má teraz nový vlastný rad motorov a v závislosti od výkonu by sa mohlo zdať, že aspoň jeden z nich dostal Crossland. Podvozkom naďalej zostáva atmosférický trojvalec s výkonom 61 kW kombinovaný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Nad ním je trojvalec s turbom a výkonom 81 kW, ktorý má v prevodovke ešte jeden prevodový stupeň. Najvýkonnejší benzínový motor 1,2 Turbo poskytuje výkon 96 kW a je možné ho kombinovať so 6-stupňovou manuálnou alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou.

Naftové motory predstavujú verzie s objemom 1,5 litra naladené buď na 81 kW alebo 88 kW. Ten posledný iba s automatickou prevodovkou so šiestimi stupňami.

READ  Rakúsko, Švédsko a Dánsko presadzujú prísnejšie opatrenia EÚ v oblasti migrácie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close