Ekonomika

Reálne mzdy na Slovensku rastú prvý raz za 2 roky

regiónu dnes

Streda 6. marca 2024 o 12:40 hod

Reálne mzdy na Slovensku vzrástli v štvrtom štvrťroku 2023 medziročne o 3,9 %, čo predstavuje prvý rast od štvrtého štvrťroka 2021 po poklese o 0,6 % v predchádzajúcom období, podľa údajov zverejnených bratislavským Slovákom. Štatistický úrad. (SÚSR) ukázal.

Spomedzi odvetví, ktoré na Slovensku zamestnávajú najviac ľudí, vzrástli reálne mzdy v priemysle o 4,7 % a v obchode o 2,8 %.

Priemerná nominálna mesačná mzda medziročne vzrástla o 10,6 % na 1 569 eur, čo bolo spôsobené rastom priemernej nominálnej mzdy vo väčšine sledovaných odvetví hospodárstva.

Za celý rok 2023 sa reálna mzda znížila o 0,7 %, pričom priemerná nominálna mesačná mzda sa oproti roku 2022 zvýšila o 9,7 % na 1 430 eur.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Európska energetická kríza zníži HDP o 1 – 2 % v dôsledku napätia medzi Ruskom a Ukrajinou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close