Ekonomika

Rusko uvalilo obmedzenia na veľvyslanectvá 5 európskych krajín

Ruská vláda oznámila, že Rusko rozšírilo svoj zoznam „nepriateľských krajín“ o Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko.

Krajiny na čiernej listine podliehajú kvótam alebo úplnému zákazu, ak chcú veľvyslanectvá, konzuláty a vládne agentúry v Rusku najať miestnych zamestnancov, uviedla tlačová agentúra Xinhua.

Dánsko bude mať teraz 20 ľudí v Grécku, Slovensko 16, zatiaľ čo Slovinsko a Chorvátsko nebudú môcť najímať zamestnancov na svojich veľvyslanectvách a konzulátoch, uviedla ruská vláda vo vyhlásení v piatok.

„Pridanie na zoznam nepriateľských krajín prirodzene znižuje úroveň kontaktov (s Ruskom),“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na dennom brífingu o rozhodnutí vlády.

Nevylúčil, že zasiahnuté krajiny môžu okrem obmedzení náboru personálu čeliť aj ďalším dôsledkom.

— IANS

int/shs

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba nadpis a obrázok tohto prehľadu; zvyšok obsahu sa generuje automaticky z agregovaného informačného kanála.)

Vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré sú zaujímavé a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a neustála spätná väzba o tom, ako zlepšiť našu ponuku, posilnili naše odhodlanie a oddanosť týmto ideálom. Aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z COVID-19 sme naďalej odhodlaní informovať vás a aktualizovať vás spoľahlivými správami, dôveryhodnými názormi a serióznymi komentármi k relevantným aktuálnym problémom.
Máme však prosbu.

Keďže bojujeme s ekonomickou daňou pandémie, potrebujeme vašu podporu ešte viac, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Náš model predplatného zaznamenal povzbudivú odozvu od mnohých z vás, ktorí odoberajú náš online obsah. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť naše ciele poskytovať vám ešte lepší a relevantnejší obsah. Veríme v slobodnú, spravodlivú a spoľahlivú žurnalistiku. Vaša podpora prostredníctvom viacerých odberov nám pomôže praktizovať žurnalistiku, ktorej sme sa zaviazali.

READ  Rusko vyhosťuje veľvyslancov zo Slovenska, Litvy, Lotyšska a Estónska

Podporovať kvalitnú žurnalistiku a Predplaťte si Business Standard.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close