Svet

Občania Tanzánie nebudú proti Govt-19 očkovaní

Minister zdravotníctva uviedol, že tanzánijská vláda, ktorá bola kritizovaná za zvládnutie epidémie, zatiaľ neplánuje uvoľnenie vládnych vakcín.

Komentáre prichádzajú len pár dní po tom, čo prezident John McFull varoval úradníkov pred očkovaním, ktoré by ľuďom mohlo ublížiť bez poskytnutia dôkazov.

Kritici ho obvinili z bagatelizovania hrozby vírusu.

Od urgentného schválenia vakcíny už boli v mnohých krajinách očkované milióny ľudí.

Vakcíny sa prísne testujú v testoch, ktorých sa zúčastňujú tisíce ľudí, a potom ich vyhodnotia zdravotné regulačné orgány. Všetky údaje o bezpečnosti a účinnosti vakcín sa prezerajú pred schválením na použitie v širšej populácii.

Minulý mesiac Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala Tanzániu, aby zvážila obmedzenie svojej populácie.

Tanzánia je jednou z mála krajín na svete, ktorá nezverejnila žiadne informácie o prípadoch Govt-19. Naposledy zaznamenala asi 500 prípadov a 20 úmrtí v máji. Nasledujúci mesiac vyhlásil Makufuli Tanzániu za „bez korónov“.

Prezident minulý mesiac uviedol, že niektorí Tanzánci odišli zaočkovať do zahraničia, ale „priniesol nám zvláštny korónový vírus“. Tieto komentáre sa považovali za jasné potvrdenie toho, že vírus sa môže šíriť po celej krajine.

Ministerka zdravotníctva Dorothy Kuwajimaová na pondelkovej tlačovej konferencii uviedla: „Vláda v súčasnosti neplánuje distribúciu vakcíny Govt do ďalších krajín.“

Aj keď ich účinnosť v boji proti vírusu nebola vedecky potvrdená, minister ich vyzval, aby prijali preventívne opatrenia a ako prostriedok na zvládnutie korónového vírusu používali tradičnú medicínu.

Blogerka zdieľala fotografie doktora Kwajimu a ďalších úradníkov, ktorí sa nadýchali pary a vzali si bylinnú zmes.

Doktor Guajima tiež varoval médiá, aby neohlasovali neoficiálne informácie o korónovom víre alebo akejkoľvek chorobe. Varovanie prichádza v čase, keď katolícka cirkev obviňuje pohrebné obrady z nárastu infekcií korónovými vírusmi a tvrdí, že sa zvyšuje ich počet.

READ  Zoologická záhrada v Missouri je na prvom mieste v rámci podujatia sviatočných svetiel

Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) varovali pred všetkými cestami do Tanzánie a obnovili varovanie na štvrtú úroveň, čo znamená, že šírenie korónového vírusu v krajine „rastie viac alebo rýchlejšie“.

Mnoho afrických krajín nakupuje vakcíny prostredníctvom medzinárodného programu s názvom Kovacs, ale tiež plánujú rokovať priamo s niektorými farmaceutickými spoločnosťami.

Cieľom programu Kovacs je uľahčiť chudobným krajinám nákup vakcín, zvýšiť obavy z toho, že ich bohaté krajiny oberajú, a pokračovať v „očkovacom nacionalizme“.

Juhoafrická republika, ktorá má na kontinente najvyšší počet prípadov a úmrtí Govt-19, dostala v pondelok vakcínu proti astrogeneke od výrobcu v Indii.

Prezident Cyril Ramaphosa uviedol, že najskôr bude zaočkovaných asi 1,2 milióna popredných zdravotníckych pracovníkov.

Podľa výskumu univerzity Johna Hopkinsa je týmto vírusom infikovaných viac ako 1,4 milióna ľudí v Juhoafrickej republike a je známe, že zomrelo 44 164 ľudí.

Medzi africké krajiny, ktoré začali vypúšťať vakcíny, patrí Egypt, Guinea, Maroko a Seychely.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close