Zábava

Odhaduje sa, že scalperi zarobili 28 miliónov dolárov na konzolách predávajúcich konzoly cez eBay

Aj keď konzoly Nextgen vyšli minulý mesiac, na celom svete sú stále nedostupné. Toto je situácia, ktorú využívajú špekulanti, ktorí sa teraz topia v peniazoch. Spoločnosť Scalperi našla spôsob, ako vo veľkom počte kúpiť niekoľko dostupných konzol a potom ich predať s obrovským ziskom na populárnych stránkach, ako je eBay.

Dátový inžinier Michael Driscoll vytvoril skript na zhromažďovanie takýchto ponúk na eBay do 1. decembra. Vďaka nemu máme podrobné čísla o tom, koľko konzol sa predalo a za aké ceny. Zistil, že sa predalo 6863 konzol Xbox Series S, 22932 konzol Xbox Series X, konzol 7322 PS5 Digital Edition a 25642 PS5. Celkovo špekulanti týmto spôsobom predali viac ako 60 000 konzol.

Ukazuje tiež strednú cenu jednotlivých konzol, kde pre XSS to bolo 469 dolárov, pre XSX 865 dolárov, pre PS5 DE to bolo 937 dolárov a nakoniec pre klasickú PS5 až 1021 dolárov. Ak to spočítame, títo špekulanti zarobili na 28 miliónov dolárov.

Konzoly sa navyše predávali nielen na eBay, ale aj na iných stránkach. Napríklad StockX uvádza, že tamojší používatelia tiež predali viac ako 60 000 kusov nextgen konzol. Skupina Scalper CrepChiefNotify sa dokonca nedávno pochválila, že získala ďalších 5 000 konzol, ktoré plánuje predať so ziskom.

Medzitým sa čoraz viac ľudí pozerá na tieto problémy a britská vláda sa nedávno vyjadrila a vyzvala na prijatie opatrení proti týmto praktikám. Otázkou je, či sa to podarí, pretože to pravdepodobne len pomôže správne doplniť sklady v obchodoch, čo sa tento rok neočakáva. Pravdepodobne sa uvidíme niekedy na jar, aj keď sem tam nejaký obchod dostane pár kúskov. Napríklad dnes americký Best Buy.

READ  Mary Crutzer produkuje nový film o cisárovnej Sissy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close