Veda

Odkiaľ pochádza ropa? Pretože to nie je dinosaurus

Pravdepodobne vám niekedy povedali, že ropa sa vyrába z dinosaurov, premýšľali ste o tom, keď pumpujete rafinovaný Velociraptor priamo do svojho Volva, keď ste na čerpacej stanici. Akokoľvek je táto viera rozšírená, nie je pravdivá. Ropa sa nevyrába z rozložených tiel starých dinosaurov.

„Z nejakého zvláštneho dôvodu mnohým ľuďom utkvela myšlienka, že ropa pochádza od dinosaurov,“ povedal Reidar Müller, geológ z Univerzity v Osle. veda v Nórsku, „Ale ropa pochádza z biliónov drobných rias a planktónu.“

Ako riasy a planktón odumierali v desiatkach až miliardách pred rokomklesali na dno oceánu, kde sa nahromadili a boli pochované vrstvami a vrstvami sedimentu. Veď po miliónoch rokov pod vysokým tlakom a nízky obsah kyslíka Našlo sa prostredie, riasy a planktón “varené„A premení sa na tú lepkavú čiernu ropu, ktorej sa my ľudia zjavne nemôžeme nabažiť napriek hrozbe klimatickej núdze. Odtiaľto presakuje nahor, až kým nenarazí na skalu, nemôže prejsť, čo vyžaduje, aby ľudia vŕtali.“ do nej (alebo inou prírodnou katastrofou, aby ste ju opäť oslobodili).

Zatiaľ čo morské dinosaury – alebo a t rex Ukázalo sa, že jeho ruky neboli špeciálne prispôsobené na plávanie – po smrti sa mohli ocitnúť na dne oceánu, tzn. nie je pravdepodobné Sami sa premenia na ropu.

Je to čiastočne preto, že a zbavený kyslíka Na premenu organickej hmoty na ropu je potrebné životné prostredie. Keď umrú, stali by sa potravou pre malé vodné organizmy, rozoberali ich, kým sa nezmenili na kosti, skôr než ich mohli pochovať.

Teraz na vysvetlenie, prečo „ak dinosaury skutočne existovali“, ich kosti nie sú všade.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close