Veda

Štúdie naznačujú, že „Rogue“ planéty môžu prevyšovať počet hviezd v Mliečnej dráhe

Novo publikovaná štúdia naznačuje, že by mohlo byť viac „nečestných“ planéty, tie, ktoré neobiehajú okolo hviezdy, ako sú hviezdy v galaxii Mliečna dráha.

Výskum uverejnený v Astronomický časopisberie na vedomie nadchádzajúce spustenie internetu Rímsky vesmírny teleskop Nancy Grace, ktoré sa mali stať v roku 2025, mohli nájsť miliardy, možno bilióny týchto objektov.

„Keď sa náš pohľad na vesmír rozšíril, uvedomili sme si, že naša slnečná sústava môže byť nezvyčajná,“ uviedol vedúci štúdie, absolvent univerzity Ohio State University Samson Johnson. výkaz, „Roman nám pomôže dozvedieť sa viac o tom, ako zapadáme do kozmického plánu vecí študovaním nečestných planét.“

Táto ilustrácia ukazuje nečestnú planétu, ktorá prechádza samotnou galaxiou. (NASA / JPL-Caltech / R. Hurt [Caltech-IPAC])

95 „COOL WORLDS“ OBJEDNÁVANÝCH V MLIEČNOM CESTE V BLÍZKOSTI Slnka

Dalekohled bude naďalej hľadať úzke oblasti oblohy, či neobsahujú voľne plávajúce objekty planétovej hmoty (FFP). [that] budú detekované ako izolované udalosti mikročočiek s časovým rozvrhom kratším ako niekoľko dní, “napísali autori v abstrakte štúdie.

Mohla nájsť predmety s hmotnosťou tak malú ako Mars, ako aj tie veľké, ako sú plynové giganty s časovým rozpätím kratším ako niekoľko hodín až „niekoľko desiatok dní“, dodali vďaka citlivosti objektívu.

„Mikročočkový signál z nečestnej planéty trvá iba niekoľko hodín až pár dní a potom je navždy preč,“ dodal spoluautor štúdie Matthew Penny. „To im sťažuje pozorovanie zo Zeme, a to aj pri viacerých ďalekohľadoch. Roman je menič hier pre vyhľadávanie nečestných planét. “

Doteraz sa našlo len niekoľko planét, vrátane dvoch nájdených pred pár rokmi, podľa a Štúdia 2018,

O nečestných planétach sa vie málo, vrátane toho, z čoho sú zložené. NASA teoretizuje, že by sa mohli „izolovať od oblakov plynu a prachu, podobne ako rastú hviezdy“, ale to je len teória.

READ  Evolučná štúdia ukazuje, že veľkosť ľudského tela je formovaná podnebím. Evolúcia

Bude na Rímovi, aby získal lepšiu predstavu o tom, ako sa tvoria a koľko ich je. Vedci sa domnievajú, že misia by „mohla odhaliť stovky nečestných planét“, hoci odhadujú, že počet nečestných planét môže byť desaťkrát presnejší ako súčasné odhady, ktoré sa pohybujú od „desiatok miliárd k biliónom“ v Mliečnej dráhe.

„Vesmír sa môže hemží nečestnými planétami a my by sme to ani nevedeli,“ vysvetlil spoluautor štúdie Scott Gaudi. „Nikdy by sme to nezistili bez uskutočnenia dôkladného, ​​vesmírneho prieskumu microlensing ako Roman.“

MILKY WAY GALAXY BY MALI „OCEAN WORLDS“ VŠETKY NAD, NASA HOVORÍ

NASA objavila celkovo viac ako 4 000 exoplanet, z ktorých približne 50 bolo považovaných za potenciálne obývateľné od septembra 2018. Majú správnu veľkosť a pravú obežnú dráhu svojej hviezdy na podporu povrchovej vody a prinajmenšom teoreticky podporovať život.

KLIKNUTÍM SEM ZÍSKAJTE ZOBRAZENIE FOX NEWS APP

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close