IIHF – Rybár sa chopil momentu

O mesiac neskôr stále pociťuje rovnaké vzrušenie ako po svojom veľkom úspechu v Číne.

„Áno, ten pocit je stále rovnaký. Stále tomu nemôžem uveriť, uverili sme. „Keď sa dnes pozriem späť, je neuveriteľné mať olympijskú medailu,“ priznáva Rieber.

Peking videl Patricka Riebera v tom najlepšom. Na ľade hrá ako starší a skúsenejší brankár, na čo sú hrdí jeho rodičia, najmä otec Pavol, ktorý reprezentoval Slovensko na zimných olympijských hrách v rokoch 1998 a 2002.

„Viem, že musím byť chrbtovou kosťou našej obrany. Ak máte tendenciu ukázať sa, všetko je správne pri sieti, chlapci môžu hrať s väčším rizikom,“ povedal Patrick Rybár.

Pri zvažovaní svojho najväčšieho olympijského momentu Rybár poukazuje na štvrťfinálový zápas proti Spojeným štátom, ktorý Slovensko vyhralo 3:2 v rozstrele.
„Pretože ak v tomto zápase neporazíme USA, nebudeme môcť bojovať o medailu a vypadneme z turnaja,“ povedal Rieber.
Hra bola veľmi tesná a Slováci po dvoch minútach prehrávali o jeden gól. Tréner Craig Ramsey sa rozhodol potiahnuť Riebera a vyšlo to, keďže na bekhendový odraz skóroval Marek Hrivik.

Po 10 bezgólových minútach počas predĺženia 3 na 3 prišiel rad na rozstrel. Toto bol žiarivý moment Patricka Riebera na turnaji. Všetkých piatich amerických strelcov kameňoval a pomohol Slovensku predĺžiť olympijský sen až do semifinále.

Patrick Rieber mal v tejto hre tajnú výhodu – svojho otca. Pavel Rybár získal striebro na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2000 v Petrohrade a bol súčasťou tímu víťazov bronzových medailí na majstrovstvách sveta 2003 v Helsinkách. Teraz pôsobí ako videotréner v HC Slovan Bratislava, kde odohral väčšinu svojej kariéry.

Takže zatiaľ čo ho trénerský tím podporoval v Pekingu, Patrick dostal ďalšie údaje od svojho otca videotrénera.

READ  Hviezda Eddie Howe 29-Cape sa môže dostať z parku St. James

„Veľa komunikujeme. Ak niečo potrebujem, požiadam ho o pomoc alebo ho požiadam, aby si pozrel určitú hru alebo hráča. Potom mi pošle nejaké videá, aby som videl, ako a kde strieľajú tí najšikovnejší hráči, čo je užitočné pre ja počas hry.“ súhlasil Rieber.

„Rád sa takto pripravujem. Všímam si detaily, pretože dnešný hokej je o maličkostiach a na každý zápas sa musím dobre pripraviť.