šport

Washington chce bojovať o Stanley Cup každý rok, podľa GM Capitals

dnes 07:50
|

Prekvapivo nahradil úspešného trénera Barryho Trotza, ktorý viedol Washington Capitals k prvému Stanley Cupu v histórii klubu.

Ideálny čas na začatie rekonštrukcie

Americký Todd Reirden dostal do rúk kvalitný tím, s ktorým dokázal počas základnej sezóny dvakrát dominovať v tabuľke metropolitnej divízie. Pri dôležitých bojoch o play-off však vyhorel. V rokoch 2018/19 a 2019/20 tím neprešiel hviezdou Alexandrom Ovechkinom v prvom kole a vedenie tímu „Caps“ nemalo trpezlivosť. Odvolanie spoločnosti Reirden môže vyvolať zmeny v organizácii.

49-ročný debutant NHL nemal zlé vyváženie v hlavných mestách. V 151 základných zápasoch dosiahol 89 víťazstiev a dosiahol 105 bodov až 105-krát. Bol to iný príbeh v knockout. Tím pod jeho obuškom triumfoval iba štyrikrát z dvanástich bojov.

Pred rokom nestačil pre Carolina s pomerom 3: 4 na zápasy, v súčasnej sezóne New York Islanders prekvapivo hladko prehral 1: 4 na zápasy. Vylúčenie „ostrovanov“ bolo pre Washington ešte horšie, pretože ho usporiadal jeho bývalý tréner Barry Trotz.

„Ďakujem Washingtonu za príležitosť trénovať taký tím, hráčov za ich dôveru a prácu a fanúšikov za ich veľkú podporu. Som sklamaný, že sme Stanley Cup nepriniesli späť do mesta. to najlepšie do budúcnosti, “ cituje Reirdena na portáli NHL.com.

IDENTITA VYHĽADÁVANIA TÍMOV

Alexander Ovechkin.

Alexander Ovechkin.

Zdroj: SITA

„V celej organizácii existuje frustrácia z toho, ako sme sa po reštarte sezóny prezentovali v dueloch. Nemohli sme sa dostať do našej hry. Ak vezmeme do úvahy aj výkony od ukončenia základnej časti, potom rozhodnutie o prepustení trénera je logické, “ Generálny riaditeľ Washington Brian MacLellan oznámil oficiálnu webovú stránku profilu.

Hlavné mestá ešte neoznámili meno nástupcu Reirdena. MacLellan ani neodhalil, kedy sa to môže stať. 61-ročný úradník však vie, že musí osloviť skúseného muža, ktorý bude udržiavať silné osobnosti pohromade.

READ  Spoznajte Jakuba Kiwiera s týmito zábavnými faktami | Funkcia | správy

„Potrebujeme osobu, ktorá spája hráčov a vytvára spoločnú identitu tímu. Viem, že v tíme máme kvalitných jednotlivcov, ktorí tvrdo pracujú, ale v posledných týždňoch sme nenašli tímového ducha. Výsledkom tohto kolektívneho rozporu bolo naše vystúpenie v Toronte, “ doplnil Brian MacLellan.

NÍZKÝ PRIESTOR POD STROPOM

Kostra tímu sa z dlhodobého hľadiska nemení, ale hráči ako Alexander Ovečkin, Nicklas Bäckström, Yevgeny Kuznetsov, John Carlson, Dmitrij Orlov a Braden Holtby neustále vytrvale zvyšujú svoje roky. Hlavné mestá majú druhý najstarší tím v NHL a v nadchádzajúcich sezónach budú musieť omladiť svojich zamestnancov. Tiež preto, že posledné tisíce amerických dolárov zostali voľné pod hranicou platu.

Očakáva sa, že Washington bude aktívny v mimosezóne a vymení si alebo vyplatí niektorých hráčov zo zmluvy. Môže to ovplyvniť aj slovenského útočníka Richarda Pánika, ktorý za sezónu dostáva 2,75 milióna dolárov a vstupuje do tretej alebo štvrtej formácie.

Naopak, šanca sa otvára obhajcovi Martinovi Fehérvárymu (súčasný plat 805 tis. USD za sezónu, pozn.), Pretože quarterbacks sú okolo tridsiatich a ich zmluvy sú niekoľkokrát vyššie ako v prípade bratislavského rodáka. Súčasná dohoda s hlavnými mestami sa okrem toho skončila pre Radeka Gudasa a Brendena Dillona.

„Sme tím, ktorý chce bojovať o titul každý rok. Máme hráčov v kádri hráčov, ktorí sa blížia k najvyšším úrovniam svojej kariéry, ale myslím si, že v najbližších niekoľkých rokoch budeme stále medzi kandidátmi na víťazstvo Stanley Cup. “ povedal Brian MacLellan, ktorý čaká na rokovania o novej zmluve s kapitánom Ovečkinom budúcu sezónu.

NAJVÄČŠIA VÝHRADNÁ KAPITÁLOVÁ HRÁČI V BUDÚCICH OBDOBÍ

ALEXANDER OVEČKIN (ú, Rusko) – 9,54 mil.

NICKLAS BÄCKSTRÖM (ú, Švédsko) – 9,2 mil.

JOHN CARLSON (o, USA) – 8 mil.

YEVGENIY KUZNECOV (ú, Rusko) – 7,8 mil.

READ  Vajda uvažuje o rozchode s Djokovičom

TJ OSHIE (ú, USA) – 5,75 mil.

* Poznámka: sumy sú v amerických dolároch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close