šport

Zápas Davisovho pohára: Belgicko zdolalo Bolíviu 2: 0

Belgicko, ktoré v nedeľu na Svetovom pohári Davisovho pohára porazilo najlepšie umiestnenú Bolíviu 3: 2, sa zotavilo z play-off o druhé miesto.

Belgicko na začiatku dňa v paraguajskom Asuncione zvíťazilo 2: 0, v sobotu síce prehralo úvodnú dvojhru, ale postúpilo do kvalifikačného kola po tom, čo v budúcom roku vyhralo štvorhru so Sanderom Gillom a Jorgenom Wleganom, po ktorom nasledoval debut Michaela Keertza v dvojhre. so svojou daviscupovou trofejou.

Je to vôbec prvýkrát, čo Belgicko vyhralo Davisov pohár od konca 2: 0.

Druhá Argentína zvíťazila v Buenos Aires nad Bieloruskom 4: 1. 15. nasadený Diego Schwartzman porazil Alexandra Zhkrovského 6-1, 6-2.

Holandsko si zabezpečilo postup do kvalifikácie porazením Uruguaja 4: 0 v Montevideu. Najlepší hráč Uruguaja Pablo Cuevas je zranený.

V nedeľu Brazília zvíťazila nad Libanonom 4: 0 a Rumunsko s Portugalskom 3: 1.

Najlepších 16 tímov z 12 tímov, ktoré sa zúčastnia kvalifikácie 2022, postúpi do finále. Osem krajín je Argentína, Belgicko, Brazília, Fínsko, Japonsko, Holandsko, Južná Kórea a Slovensko.

Ostatní štyria budú hrať v novembri eliminačný turnaj svetovej skupiny I, po ktorom obaja víťazi postúpia do kvalifikačného kola 2022. Štyrmi krajinami sú Nórsko, Peru, Rumunsko a Ukrajina.

12 krajín, ktoré v tomto kole neuspeli, sa vráti do play -off svetovej skupiny I na rok 2022 v nádeji, že sa zapoja do budúcoročnej kvalifikácie.

___

Viac AB Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

READ  10 vecí, ktoré ste o Danile Khanduchovej nevedeli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close