Dallas Stars zdolal Seattle 2:1 a postúpil do finále Západnej konferencie

V sérii, ktorá v prvých šiestich stretnutiach strelila priemerne viac ako 8 gólov na zápas, to bola napätá záležitosť s nízkym skóre, ktorá rozhodla o veciach v siedmom zápase. Jake Ottinger sa odrazil od stiahnutia v hre 6 a zastavil sa v hre 22. 23 striel pri výhre 2:1 nad Seattle Krakenom. Výhrou postúpili Dallas Stars do finále Západnej konferencie proti Vegas Golden Knights.

Philipp Grubauer zastavil 26 z 28 a jeho spoluhráči pred nimi zblokovali 21 striel, keď tam Seattle visel až do trpkého konca. Prehrou končí pekelná cesta pre tím z druhého ročníka, v ktorom vyradili obhajcov Stanleyho pohára v Colorade a dotiahli Stars na maximum.

Po bezgólovej prvej tretine, ktorá sa naklonila v prospech Dallasu, sa Stars v druhej tretine napokon prepadli, keď nadhadzovač Issu Lindela z vlastného pásma nedopadol tesne za modrú čiaru Seattlu. Jamiemu Oleksiakovi sa podarilo dostať jeho hokejku, ale bol v nerovnováhe a rýchly Rube Hinds ju zložil zo svojej vetvy a čisto preletel okolo Philippa Grubauera.

Dallas chránil tento náskok v tretej tretine tým, že uzavrel neutrálnu zónu a nedovolil Seattlu absolútne nič v ofenzíve (za celý čas len 15 šancí na gól z poľa). Menej ako 10 minút hry Kraken trochu posunul ofenzívu a začal prinútiť Ottingera pracovať tvrdšie, ale potom Wyatt Johnston nabral ľad a potom Wyatt Johnston išiel za brvno po úžasný gól.

Oliver Björkstrand s prázdnou bránkou konečne našiel zadnú časť siete proti Ottingerovi, aby poprel vylúčenie a znížil vedenie na jednu, keď do konca zostávalo 17,6 sekundy. Napriek srdcervúcemu finále pre svojich fanúšikov Stars uzavreli víťazstvo. Sú to Vegas a Dallas vo finále Západnej konferencie, ktoré sa začína v piatok.

Kompletný rozvrh:

Blesk / Správy NHL

SWOT-ing skrutka [Raw Charge]

READ  Cardiff City 1 - 2 Norwich City: Kanársky pochod pokračuje navrch šampionátu | Futbalové správy

Pred sezónou sa pozrime na niektoré silné a slabé stránky Lightning.

Ekonomický dopad Water Street Tampa je 520 miliónov USD, správa [Tampa Bay Times]

Nie sú to úplne hokejové novinky, ale keďže Jeff Winick je investor, ovplyvňuje to Lightning.

Dubas hovorí, že nie v Toronte ani nikde inde [Pension Plan Puppets]

Včera bol v Toronte deň výjazdu a Kyle Dubas hovoril s generálnym manažérom o svojej budúcnosti. V podstate ide o rameno. Rozptýlil fámy o prestupe do iného klubu alebo o prestávke (kašeľ, Pittsburgh, kašeľ) tým, že naznačil, že by sa mohol vrátiť do Toronta. To všetko sa samozrejme môže zmeniť.

Pred piatimi rokmi hra 3 [Japers‘ Rink]

Naši priatelia na Japers‘ Rink oživujú svoju súťaž o Stanley Cup 2018 a sú uprostred zápasu finále Východnej konferencie proti Lightning. Upozornenie na spoiler – toto vyhrávajú Bolts.

Senators, o budúcnosti Coyotes sa rozhodne čoskoro [Front Office Sports]

Konečné ponuky pre Ottawu Senators boli uzavreté v pondelok a šesť tímov je údajne v hre o to, aby sa stali novými majiteľmi Sens. Tri ponuky údajne presiahli 1 miliardu dolárov. Pôsobivé.

READ  Mladá módna kritička OTVORENÉ Zdene Studenkovej

Voliči Tempe dnes rozhodujú o Coyotovom osude [GOPHNX]

Craig Morgan rekapituluje večné hľadanie trvalého domova Coyotes v Arizone predtým, ako obyvatelia Tempe hlasujú o troch návrhoch navrhovanej arény a zábavnej štvrte, ktoré určia budúcnosť tímov.

IIHF majstrovstvá sveta mužov:

USA zdolali Nemecko 3:2

Bolo to späť do tretice, ale USA si udržali perfektnú bilanciu nažive, keď Sean Farrell vyrovnal päť minút pred časom a Matt Coronado ich dostal do vedenia o 10 minút neskôr. Michael Eisemont asistoval pri prvom góle Ronnieho Attarda v USA.

Kanada zdolala Slovensko 2:1 (SO).

Jake Neighbours a Peter Seharic si vymenili góly z prvej tretiny, no bola to brankárska šou. Samuel Hlavaj zastavil 42 za 43 pre Slovensko a Samuel Montempelt zastavil 23 za 24 pre Kanadu. Jake Quinn skóroval v ôsmom kole rozstrelu, aby vyhral Kanadu.

Švédsko zdolalo Fínsko 2:1 (SO).

Ďalší vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodol zápas zručností. Juho Lammiko vyrovnal na začiatku tretej tretiny, zatiaľ čo Emil Larmey zastavil 24 z 25 striel Fínska. Lars Johansson predviedol 27 zákrokov pre Švédsko a Lucas Raymond vyhral rozstrel.

Lotyšsko 4:3 (OT) Česko

Oscar Patna strelil víťaza predĺženia, keď Lotyšsko rozrušilo Čechov. Rudolfs Balzers mal asistenciu.