Technológie

Oficiálne predstavený výsuvný koncept smartfónu Oppo X 2021

Čínsky výrobca Oppo predstavil revolučný koncept telefónu s výsuvným displejom, ktorý nesie označenie Oppo X 2021.

Vystúpenie sa konalo na podujatí Oppo inno day DAY 2020, kde sa koncepčný kúsok objavil v celej svojej kráse. Predstavený bol pod menom Oppo X 2021, čo samozrejme nenaznačuje žiadny konkrétne plánovaný model. Pravdepodobne bude ešte dlhá cesta, ale zdá sa, že je to jedna z najpravdepodobnejších ciest do budúcnosti.

Výsuvný displej je možné plynulo zväčšiť z uhlopriečky 6,7 „na 7,4“ a na rozdiel od predchádzajúcich patentov nie na výšku, ale na šírku. Princíp „rolovacieho“ flexibilného OLED displeja nevyužíva žiadne pánty ani rovné záhyby, čo má výhodu oproti bežným flexibilným telefónom. Pri najčastejších záhyboch nehrozí riziko opotrebenia. Vysunutie výsuvného displeja je plynulé, ako je vidieť na animovanom obrázku.

Inžinieri Oppo použili valivé motory 6,8 mm a viacúčelovú podpornú dosku za displejom, ktorá sa stará o pevnosť celej konštrukcie. Nový projekt predstavuje celkovo 122 nových patentov spoločnosti, z ktorých 12 je určených pre samotný výsuvný mechanizmus. Displej má tiež plnú lamináciu vďaka 0,1 mm tenkej technológii Warp Track a mal by tak ponúkať úplné možnosti ovládania a dotyku. Pokiaľ ide o informácie o ďalších plánoch s týmto modelom, sú tvorcovia nateraz dosť riedki a zatiaľ sa musíme uspokojiť iba s prísľubom „prísť na trh v pravý čas“.

Zdroj: GCh

READ  Tajomstvá svetlej kúpeľne: Mama odhalí štyri jednoduché tipy na čistenie bezchybného miesta

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close