Hlavné správy

Ohromujúce pamiatky: Medzi Maďarskom a Slovenskom sa plánuje nový magický most

Veľkolepý most medzi Slovenskom a Maďarskom s názvom Szent Korona híd (Most sv. Koruny) plánujú využívať chodci a cyklisti.

Uskutočnili sa konzultácie o výstavbe nového mosta cez rieku Iboli. správa ma7.sk.

Cez rieku Iboli sa v posledných mesiacoch otvorilo niekoľko nových mostov, ktoré uľahčujú prechody medzi osadami na Slovensku a v Maďarsku. Obe krajiny teraz spája štyridsať hraničných priechodov. Píše 24.hu. Nedávno bol medzi Drégelypalankom a Ipolyhídvegom vybudovaný most, ktorý výrazne uľahčí život pohraničným komunitám.

Most pre chodcov a cyklistov

Vizuálny plán Szent Korona híd. Zdroj: PAKUCS-BAU.HU

Károly Pászti, druhý spevák speváckeho zboru Szent Korona v Ipolybalogu, sa pred niekoľkými rokmi rozhodol urobiť všetko pre to, aby postavil peší a cyklistický most medzi Ipolybalogom a Ipolyvece v Nagykürtös a okresom Ipolyvece v Maďarsku.

Plánovaný Szent Korona híd (Most sv. Koruny) má za cieľ posilniť a podporiť kultúrnu, hospodársku a národnú spoluprácu medzi oboma obcami a oboma krajinami vytvorením novej dopravnej trasy. Rokovania o začatí projektu sa začali koncom januára 2022 a v marci 2024 sa na Ministerstve výstavby a dopravy uskutočnilo zmierovacie stretnutie.

Myšlienkou je prepojenie hlavného námestia Ipolyvece a Kapolkového vrchu (Kápolnadomb) v Ipolybalogu prostredníctvom cyklotrasy premostenej cez rieku Ipoly. Na oboch pilieroch mosta bude vybudovaný prístrešok.

szent korona híd Most sv. Koruny Maďarsko Lowakia

Vizuálny plán Szent Korona híd. Zdroj: PAKUCS-BAU.HU

čítaj viac:

READ  Moskva odsúdila vyhlásenie USA o sankciách proti Iránu ako nezákonné

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close