Ekonomika

Operátor Joy od O2: 7 nevýhod nového hráča

Pozreli sme sa na zmluvné podmienky poskytovateľa, ktoré vás môžu prekvapiť.

Značkový mobilný poskytovateľ Joy začala poskytovať služby v piatok. Pripomíname, že ho prevádzkuje spoločnosť O2 a je čisto digitálnym operátorom bez vlastných obchodov a kioskov. Všetko sa deje prostredníctvom mobilnej aplikácie a kuriérov.

Úvodná ponuka je pre slovenský trh veľmi zaujímavá. Najatraktívnejší je neobmedzený paušál za 20 eur – má neobmedzené volania, SMS, MMS, ale aj dáta s rýchlosťou 10/10 Mbit / s a ​​spomalením na 2/1 Mbit / s po minúte 100 GB údajov.

Začína nový operátor Radosť.  Prevádzkuje ho spoločnosť O2.

Prečítajte si tiež

Radosť začína: Paušály za 5 až 20 eur. Najvyššia je neobmedzená rýchlosťou …

Pozreli sme sa však na niekoľko nevýhod nového operátora, ktoré vás môžu prekvapiť.

Musíte mať aktivovaný platený balík

Aj keď sú balíčky Joy neviazané a nejde o štandardné balíčky, vždy musíte mať aktivovaný jeden z nich – Malý, Veľký alebo Nekonečný. Nemôžete ho teda vypnúť a využívať službu podľa spotreby.

Balíky sa obnovujú automaticky. Pokiaľ nemáte na účte peniaze, operátor vám ponechá aktívne služby až do konca aktuálneho balíka. Potom blokuje odchádzajúce hovory, správy a ďalšie služby – s vysokou pravdepodobnosťou a dátami.

„Ak ťa to nepohne, zrušíme tvoju Joy. A potom ti zavolá milý človek, ale nebudeš šťastná, pretože si bude pýtať chýbajúce peniaze,“ píše Joy. Pre operátora platí, že zákazník bude odpočítavať spotrebu nad limit, kým nedosiahne 5 eur – urobí to automaticky.

Ak už službu nechcete používať, môžete ju zrušiť v nastaveniach aplikácie, kedy operátor zruší aj vaše číslo. Ak ho chcete naďalej používať, preneste ho na iného operátora.

Násilný výkup údajov

Pre dva nižšie balíčky sú predplatené balíčky 2 GB a 8 GB dát. Ak údaje odovzdáte, ďalšie sa zakúpia automaticky – každý ďalší gigabajt stojí 2 eurá. S potešením konštatuje, že automatické spätné odkúpenie nemožno vypnúť. Limit je do 20 eur. Takže keď si kúpite 10 GB dát, ďalšie už nebudú účtované a program sa zmení na neobmedzené dáta.

READ  Pápež František prichádza do Maďarska diskutovať o Ukrajine, imigrácii

Nepremeškané jednotky sa neprenášajú

Je sklamaním, že s Malou a Veľkou radosťou sa nevyťažené jednotky a údaje prenášajú až nasledujúci mesiac.

Iba jedna radosť

Ak sa rozhodnete pre svoje deti kúpiť SIM kartu Joy, nebude sa vám dobre chodiť. Ak nemajú najmenej 16 rokov a svoj vlastný občiansky preukaz, nemôžu si kartu kúpiť. A zároveň – každá osoba si môže kúpiť iba jednu SIM kartu operátora.

Pri zmene stratím jednotky

Medzi jednotlivými balíčkami Joy môžete ľubovoľne prepínať – a to aj počas mesiaca. Ak však urobíte takúto zmenu, stratíte zmeškané jednotky.

Napríklad, ak máte Little Joy za 5 eur a poviete si, že v danom mesiaci potrebujete viac dát, za vyšší balíček neplatíte 5 eur. Naopak, zaplatíte plnú cenu iného balíka a stratíte pôvodné jednotky. Preto je vhodné najskôr minúť predplatené jednotky a až potom aktivovať nový balíček.

Zatiaľ bez eSIM

S potešením hovorí, že je plne digitálnym operátorom. Hlavné O2 poskytuje elektronické eSIM karty. Ak to isté čakáte aj na Joy, sklameme vás. Poskytovateľ hovorí, že podpora eSIM príde v ďalšej fáze. Zatiaľ sú potrebné fyzické SIM karty, ktoré sa doručujú poštou.

Iba pre jednotlivcov

Programy radosti sú v predaji iba pre jednotlivcov. Nie sú k dispozícii pre živnostníkov a podnikateľov s identifikačným číslom. Prevádzkovateľ tvrdí, že pracuje na štarte.

„Máme na to rovnaké technické dôvody, ale už na tom intenzívne pracujeme. A tak v súčasnosti môžete z Joy urobiť iba fyzickú osobu, teda na rodné číslo. Na nejaký čas si musíte ešte počkať o IČÁ, “opisuje Joy bez časového horizontu.

O2 urýchli prevody do Radosti.  Nebude to trvať štyri dni.

Prečítajte si tiež

Prekvapenia O2: Ľahko umožňuje svojim zákazníkom radosť. Neočakáva sa 4 dni

READ  Vplyv epidémie na brexitové podniky je ťažké povedať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close