Technológie

Orange ako prvý na Slovensku ponúka firmám kyberneticky bezpečné 5G FWA

Orange Slovensko sa stal prvým operátorom v krajine, ktorý firmám ponúka 5G internetové pripojenie. Po úspešnej testovacej prevádzke, ktorá sa začala 14. decembra 2023, je teraz služba dostupná pre firemných zákazníkov.

Služba poskytuje stabilné a rýchle pripojenie podnikom aj v oblastiach, ktoré nie je možné pripojiť k optickej sieti. Dá sa použiť ako primárny aj ako záložný odkaz.

Orange využíva nielen najmodernejšiu 5G sieť, ale aj optické pripojenie či 60 GHz mikrovlnné pripojenie, službu je možné zriadiť prakticky kdekoľvek.

Internet pre firmy od Orangeu s 5G ponúka firmám doplnkovú službu na ochranu pred DDoS útokmi a inými kybernetickými hrozbami. V kombinácii s doplnkovou službou zabezpečenia online služba ponúka aj komplexnú ochranu pred spamom, vírusmi a phishingovými podvodmi.

Katarina Boledovičová, riaditeľka, Firemní klienti a zákaznícka skúsenosť, Orange Slovensko

Kybernetická bezpečnosť je v dnešnom digitálnom veku dôležitým aspektom každého podnikania. Naším cieľom je poskytovať najlepšie technológie a služby na zabezpečenie digitálnej bezpečnosti zákazníkov a kontinuity podnikania. Zavedenie internetovej služby pre podniky prostredníctvom 5G je v tomto ohľade významným krokom. Zo spätnej väzby od našich zákazníkov tiež vieme, že výkon nášho 5G internetu prevyšuje ich očakávania, čo túto našu iniciatívu rozhodne potvrdzuje. Počet DDoS útokov sa pohybuje v tisíckach týždenne. Dokonca aj 5000 ľudí, ktorí sa prihlásia týždenne, je zriedkavé. Je teda zrejmé, že kybernetické hrozby sú pre podnikateľskú komunitu neustálym a rastúcim problémom. Tieto útoky môžu mať zničujúce následky, vrátane kybernetických výpadkov, ktoré môžu eskalovať straty podniku až k bankrotu. Naše štatistiky navyše ukazujú, že tieto útoky sa zameriavajú najmä na malé a stredné podniky. Orange Slovensko týmto krokom opätovne potvrdzuje svoju pozíciu lídra na trhu v oblasti inovácií a spokojnosti zákazníkov. Investície do technológie 5G a zameranie sa na kybernetickú bezpečnosť odzrkadľujú náš záväzok poskytovať inovatívne riešenia, ktoré chránia a podporujú podnikanie našich zákazníkov.

READ  Tieto hry prichádzajú na Xbox tento týždeň (9. – 13. januára)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close