Zábava

Orban v televíznej diskusnej relácii varuje Slovensko pred Georgom Sorosom

Maďarský premiér označil Sorosa za „nebezpečného finančného špekulanta“.

Maďarský premiér Viktor Orbán varoval Slovensko pred vplyvom amerického finančníka Georgea Sorosa, ktorého označil za „nebezpečného finančného špekulanta“. Vystúpil v relácii V politike súkromnej spravodajskej stanice TA3 24. júna, v ktorej na túto tému diskutoval so svojím slovenským náprotivkom Petrom Pellegrinim. Mnohé v maďarských mimovládnych organizáciách pracujú v Sorosov prospech, zatiaľ čo Orbán zastával názor, že americký finančník a filantrop predstavuje nebezpečenstvo pre maďarskú národnú bezpečnosť.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Orbán uviedol, že cieľom jeho kabinetu je dosiahnuť transparentnosť financovania mimovládnych organizácií vzhľadom na zákony prijaté v Maďarsku a kritizované v zahraničí. Pellegrini reagoval, že na Slovensku treba zvýšiť transparentnosť financovania mimovládnych organizácií. Súhlasil, že Slovensko sprísni aj príslušné zákony a nariadenia.

Predsedníctvo V4 mení majiteľa

21. 6. V programe nadväzujúcom na „summit Vyšehradskej štvorky (Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko) + Rakúsko“ Orbán uviedol, že odchádzajúce maďarské predsedníctvo vo V4 sa uskutočnilo v osobitnom historickom období, v ktorom bude slovenské predsedníctvo pokračovať.

Čo sa týka súčasnej migračnej krízy, Orbán povedal, že medzi krajinami V4 existuje dohoda o riešení problému, cituje TASR Newswire.

„Chránime sa pred migráciou. Máme silnú kultúrnu identitu, pričom krajiny z iných regiónov Európy čelia problémom s konkurencieschopnosťou a nedokázali ochrániť svoje hranice, takže sa v nich objavilo veľa migrantov,“ povedal Orbán. „Východ Európy a našou úlohou je teda vytvárať spoluprácu medzi Západom, Severom a Juhom. Stredná Európa v tomto smere vyvíja množstvo aktivít.

READ  Generačný hit Berlinale The Quiet Girl prekračuje v britských a írskych pokladniach 600 000 eur

V súvislosti s maďarským predsedníctvom Pellegrini vyzdvihol, ako pod Orbánovou taktovkou znela skupina V4 v Európe „dobre a nahlas“. Slovensko chce podľa neho napodobniť dynamiku a efektivitu maďarského predsedníctva.

O slovensko-maďarských vzťahoch, ktoré neboli vždy bezproblémové, Orbán povedal, že Slovensko vníma ako pragmatického partnera, ktorý hľadá riešenia a nie výhovorky. Ocenil záujem Slovenska o menšiny v Maďarsku. Orbán tiež vyzdvihol spoluprácu v oblasti migrácie a poďakoval Slovensku za pochopenie, že Maďarsko potrebuje pomoc pri obrane proti nelegálnej migrácii. Pellegrini označil vzájomný vzťah za nekomplikovaný.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close