Technológie

Otrávená technika „opravuje“ server, obviňuje Microsoft a prejde s tým • Prihlásiť sa

Kto, ja? Vitajte ešte raz v útulnom kútiku, milí čitatelia Registrovať Kto je to bezpečné miesto, hovorím tomu? Čitatelia sa podelia o príbehy z čias, keď ešte neboli na vrchole svojich technologických schopností.

Minulý týždeň sme zverejnili výzvu na zaslanie príbehov o ponaučeniach, ktoré ste sa naučili ťažkou cestou, a chlapče, doručil si to. Jeden, ku ktorému sa v tejto časti vrátime, je „Lawrence“, ktorý nás uisťuje, že má za sebou „skvostnú“ kariéru v IT – s výnimkou incidentu, o ktorom dnes informujeme.

Lawrence pracoval ako vedúci vývojár vo veľkej spoločnosti, kde sa s IT vo všeobecnosti – a najmä s pojmom „investície do IT“ – zaobchádzalo s úplným pohŕdaním. Všetka technika na tomto mieste mala za sebou časy svojej slávy a väčšina z nich sa potácala na posledných nohách.

Lawrence a jeho manažér infraštruktúry vzkriesili niekoľko mŕtvych a umierajúcich strojov pomocou nástroja, ktorý sme sa rozhodli nepomenovať a ktorý dokáže vyčistiť register počítača so systémom Windows a odstrániť nevyžiadanú poštu z vyrovnávacej pamäte a podobne. Veľmi základné veci, ale užitočné.

Teraz, ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​, nielen, nie len PC, ale aj hlavný produkčný server sa stáva nestálym. Bolo to staré, nemiestne a nie v dobrom stave. Lawrence požiadal o opravu.

Na jeho obranu Lawrence's Who, Me? „Po mesiacoch (a mesiacoch) hlúpej práce na výmene umierajúcich systémov, nespolupracujúcich používateľov, mrzutých manažérov a asi piatich ľudí som bol na poslednej nohe.“ Nie je teda žiadnym prekvapením, že v „chvíľe šialenstva“ nainštaloval rovnakú aplikáciu, ktorú používal na aktualizáciu počítačov na serveri.

Potom to zapol.

Onedlho začali hovory. Webové stránky nefungujú. Zdieľanie súborov nefunguje. Lawrence sa prihlásil na server a oznámil, že „všetky asociácie súborov sú preč, všetky typy súborov sú preč, dokonca aj prvky používateľského rozhrania sú preč pred našimi očami.“ Je zrejmé, že aplikácia určená na riešenie problémov s počítačom offline by sa nemala nasadzovať na živý server.

READ  Pokémon nahradí 25 • Eurogamer.net

Poskytovateľ riadených služieb bol privolaný, aby to vyšetril a povedal, že nikdy nič také nevidel – celý register bol preč. Zodpovední ľudia sa pýtali, či niekto niečo urobil.

Lawrence sa vtiahol hlboko do seba, aby privolal svojho vnútorného tespiana, a odpovedal: „Nie.“

Takto oslobodený odišiel domov – prinútil poskytovateľa služieb prestavať server cez noc a nadával na samotné meno Microsoft.

Nakoniec vedenie obvinilo IT a IT financie z toho, že neposkytli dostatok peňazí na investovanie do slušného hardvéru (alebo, dúfajme, systémových protokolov), a všetci obviňovali Microsoft.

Lawrence nám povedal, že sa naučil tri dôležité lekcie:

  1. Nesnažte sa veci opravovať, keď ste unavení;
  2. Vždy používajte serverový softvér spoločnosti Microsoft, aby ste mali spoľahlivého obetného baránka;
  3. Herecké schopnosti vám môžu pomôcť dostať sa z krízy.

V každom z nás je niečo, nemyslíš? Ak ste sa niekedy v práci rýchlo vzdelávali v krutej ruke reality, dajte nám o tom vedieť e-mailom Kto, ja? Podeľte sa o svoje poznatky s ostatnými čitateľmi. ®

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close