Technológie

Overwatch Xbox Series X a S Získajte aktualizáciu, PS5 • Eurogamer.net Zatiaľ žiadne

„Máš niekedy taký dojem z DJ Wu?“

Séria Overwatch Xbox dostala významné aktualizácie pre X a S – ale nič viac pre PlayStation 5.

Vývojár načrtol doplnky v poznámkach k aktualizácii vydané spoločnosťou Blizzard Battle.net. Toto „optimálne pre vylepšenia konzoly Xbox Series X | S“ obsahuje grafickú možnosť „voliteľného režimu“, ktorá vám umožňuje prepínať medzi tromi rôznymi predvoľbami: rozlíšením, vyváženým a zarámovaným.

EuroCommerce News Cast: O Nintendo Switch Pro.

Členenie tu:

  • Rozhodnutie: Táto metóda uprednostňuje výstup s vysokým rozlíšením pri určitej kvalite obrazu (séria X: 4K @ 60Hz, séria S: 1440p @ 60Hz)
  • Symetria: Tento režim uprednostňuje kvalitu obrazu na úkor rozlíšenia (séria X: 1440 p @ 60 Hz, séria S: 1080p @ 60 Hz)
  • Snímok za sekundu: Táto metóda uprednostňuje vyššiu rýchlosť snímkovania 120 snímok za sekundu za cenu kvality obrazu aj rozlíšenia (séria X: 1440p @ 120Hz, séria S: 1080p @ 120Hz)

Ako možno čakáte, na plné využitie režimu Framerate by ste mali mať televízor, ktorý podporuje 120 Hz alebo VRR (variabilná rýchlosť aktualizácie).

Prečo teda toto všetko nepridať do verzie pre PS5? Situácia oživuje spomienky na Warson a Rocket League na novej konzole Sony.

Ako Eurocommerce oznámil v novembri minulého roku, Infinity Ward Ticho aktualizované Call of Duty: Beží na 120 sn./s na Warson Xbox Series X, ale nie na PS5.

Warson, ktorý sa po stiahnutí na PS5 dodáva ako aplikácia PlayStation 4, nezačína na frekvencii 120 Hz a na jeho spustenie nemá žiadne funkcie hernej ponuky.

Activision odmietol komentovať, keď bol v tom čase kontaktovaný Eurocamom, čo naznačuje, že dôvod nezrovnalosti súvisel s riešením spätnej kompatibility spoločnosťou Sony. Hádal som, že Infinity Ward bude musieť vytvoriť plný port PS5 Warsonu, aby umožnil 120fps na konzole.

READ  Železnica - IEA

Máme dôkazy, že línia myslenia je správna. Rocket League je na lodi podobnej Warsonu: najpopulárnejšej futbalovej jazdnej hre aktualizovanej na 120 snímok za sekundu na Xbox Series X, ale nie na PS5.

Povedal vývojár Zionics Eurocomer Dôvodov tohto rozhodnutia bolo niekoľko a poukázal na to, že na spustenie 120 snímok za sekundu na PS5 je potrebný „úplný natívny port“, pričom išlo o „menšie pripojenie“ k Xbox Series X a S.

„Náš hlavný tím sa tento rok zameriava na aktualizáciu kľúčových funkcií, ako je náš najnovší bezplatný prechod a náš turnajový systém,“ uviedol Zionics.

„Z tohto dôvodu sme museli urobiť ťažké rozhodnutia o tom, čo ešte môžeme dosiahnuť. Spustenie 120 Hz na Xbox Series X | S je malé spojenie, ale jeho spustenie na PS5 si vyžaduje úplný natívny port, ako implementovať spätnú kompatibilitu na konzolu. „Nemožné kvôli zaostreniu.“

To nám pomohlo vysvetliť, prečo vidíme hry PS5 bežiace na 120 fps rýchlejšie na PS5 ako hry Xbox One bežiace na 120 fps na Xbox Series X a S, takže toto je začiatok nových konzol, ktoré sa osvedčili v mesiacoch života.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close